Між уроками й на канікулах: як у франківському ліцеї №23 воїнам ЗСУ допомагають (ФОТО)

Автор: Застава Максим

18 Січ, 2024 15:39

Поділитись публікацією
Між уроками й на канікулах: як у франківському ліцеї №23 воїнам ЗСУ допомагають (ФОТО)

У ліцеї №23 імені Романа Гурика від початку повномасштабної війни викладачі та учні докладають зусиль, аби наблизити перемогу України. Наразі, у час канікул, тут посилено виготовляють окопні свічки та маскувальні сітки.

Читайте також: Франківські ліцеїсти поїдуть в Польщу вивчати лицарство (ФОТО)

Про це “Галці” розповів директор ліцею Микола Василик.

Починали тут з готування харчів. Зокрема крутили голубці та ліпили вареники, які надалі передавали волонтерам. А ті — бійцям на фронт. Наразі ж увага сконцентрована на виготовленні окопних свічок і маскувальних сіток.

“З 2022 року кожні канікули ми цим займаємося. Поділилися, що жіночий колектив — на сітках, чоловічий — окопні свічки”, – каже Василик.

Так 18 січня 15 працівників — викладачі музики, фізичного виховання, трудового навчання й технічний персонал — у кабінеті праці роблять заготівлі для окопних свічок. Для цього використовують бляшанки з-під консерви й скручений та ущільнений до розміру місткості картон.

А парафін топлять і розливають на подвір’ї. Ця робота триває за будь-яких морозів. Втім нині пощастило з “плюсовою” температурою.

На сьогодні, за місячні канікули, вже виготовили й передали на фронт 1 465 окопних свічок. А загалом — близько чотирьох тисяч одиниць.

Запит на матеріали ми публікуємо у наших соцмережах. Також звертаємося до закладів харчування з проханням про бляшанки.

А наш викладач Андрій Олійник відкрив рахунок для збору грошей на парафін. Вдалося зібрати шість тисяч 700 гривень, тож закупили 100 кілограмів матеріалу. Взагалі такий об’єм вартує близько десяти тисяч, але людина, в якої ми замовили, сказала, що решту доплатить сама. Ми за це дуже вдячні”, – ділиться Василик.

До безпечних процесів виготовлення, переважно підготовки картону, долучаються й учні. Наприклад, щопонеділка й щосереди з 10:00 у ліцеї працює гурток зі стрільби. Надалі охочі можуть залишитися на дві години й допомогти з підготовкою матеріалів для свічок.

Часом цим займаються й поза канікулами, наприклад, у перервах між заняттями або на трудовому навчанні. Усе це, звісно, на добровільній основі, адже рук персоналу не бракує.

Зазначимо, що долучитися до збору матеріалів може будь-хто. Просять приносити бляшанки з-під консервів, а саме:

  • з високими бортиками;
  • вимиті;
  • очищені від паперових елементів.

Передати необхідне можна за адресою ліцею — вулиця Гетьмана Мазепи, 90. А слідкувати за запитами від закладу освіти можна на сторінці у мережі Фейсбук

Також вчителі власними силами закуповують різну техніку та прилади для військових.

“Цьогоріч придбали два дрони-камікадзе, Starlink, а також тепловізор для нашого випускника, який зараз фронті”, – каже Василик.

Збір триває на постійній основі. Наразі накопичено близько 40 тисяч гривень й у ліцеї очікують на запити від волонтерів.