Бойовики не виконують нових мінських домовленостей і заявляють, Україна визнала їх незалежність

Автор: Турій Роман

22 Вер, 2014 07:06

Бойовики не виконують нових мінських домовленостей і заявляють, Україна визнала їх незалежність

В ніч з минулої п’ятниці на суботу в Мінську учасники трьохсторонньої групи із врегулювання ситуації на сході України підписали нові домовленості. Вони складаються із дев’яти пунктів.

Читайте також: Психолог Наталія Мухітдінова: "Коцаба - істерик, по ньому ж видно. У нього спочатку була бравада, а тепер йому страшно"

Перший і основний пункт – це припинення вогню усіма сторонами конфлікту. Далі йде пункт про відведення важкого воєнного озброєння на 15 км з обох сторін та створення так званої буферної зони, де не стрілятимуть взагалі. Окрім того, учасники контактної групи домовились про виведення із конфліктної зони найманців та іноземних підрозділів. Не можна на території конфлікту використовувати авіацію, окрім безпілотників ОБСЄ.

Представник України на зустрічі колишній Президент Леонід Кучма вважає домовленості такими, що здатні врегулювати кризу. Особливо йому подобається пункт про створення буферної зони. Цей же пункт сподобався людям, які називають себе прем’єр-міністрами терористичних організації ДНР і ЛНР Олександру Захарченко і Ігорю Плотніцькому.

Вони вважають, що нарешті можна буде встановити мир на території Донецької та Луганської областей. Окрім того, Захарченко заявив про те, що Україна визнала незалежність ДНР і ЛНР, прийнявши закон «про особливий статус» областей. Бойовик заявив, що на наступній зустрічі у Мінську треба розставити усі крапки над «і», аби у подальшому не було претензій до Донецька та Луганська. Захарченко вважає їх незалежними республіками.

Разом із тим, представники РНБО говорять про те, що бойовики не виконують нових мінських домовленостей. Вони не те що не відвели важку військову техніку, а навіть не припинили режим ведення вогню. Таким чином виходить, що домовленості залишились на папері. В РНБО говорять про те, що спостерігачі ОБСЄ уже фіксують випадки порушення бойовиками мирних домовленостей, які були прийняті у Мінську у ніч на 20 вересня.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...