Як франківські пластуни таборують із дітьми прифронтових зон (ФОТО)

Автор: Турій Роман

11 Вер, 2018 14:24

Як франківські пластуни таборують із дітьми прифронтових зон (ФОТО)

У пластовій оселі “Сокіл”, що в Рожнятівському районі, серед лісу триває пластове таборування для дітей з прифронтових зон Донбасу.

Загалом у таборі 53 учасника, віком 14-15 років. Більшість – переселенці із Сіверодонецька. Для молоді пластуни проводять різні інтелектуальні та туристичні ігри, інформує “Галка”.

Вожаті розповіли, яка мета табору та що вони роблять.

“Цей табір вже третій раз. Ми хочемо закріпити думку у дітей, що Україна – одне єдина, і не потрібно її ділити. Наш пластунський табір це певна особливість, адже ми зближуємося. У нашому таборі є тактична медицина, командоутворення та різні естафети”, – розповіла організаторка табору для переселенців Уляна Кропенцива.

“Ми проводимо вишколи медицини та самооборони. Ми займаємося не тільки з дітьми, а й з дорослими. Для дітей це необхідно, адже більшість підлітків сидять у смартфонах і вони не мають уявлення про ліс та природу. Ми з ними робимо різні експерименти для здорової нації. Наразі є 8 інструкторів”, – розповів представник вишколу “Патріот” Сергій Шаламай.

Учасники табору у захваті від таборування. Найбільше їх вразили Карпати.

“Я тут уперше, тут вже 8 день. Мені дуже подобається, у нас хороші вожаті та нас добре і смачно годують. Найбільше мене вразили Карпати. Ще я знайшла нових друзів”, – розповіла 13-річна учасниця табору із Сіверодонецька Аня Мельник.

“Цей табір здивував мене природою, адже тут дуже красиво. Нові друзі, спортивні ігри та заняття орігамі. Я вперше у Карпатах, найбільше подобаються гори – зранку прокидаюся і насолоджуюся свіжим повітрям”, – каже учасник табору Ярослав Биков.

Також для дітей вчать правильно готувати куліш, як можна вижити у лісі завдяки компасу, ножу та запальнички.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!