Франківський драмтеатр у новому сезоні покаже ще одну виставу у підвалі

Автор: Борис Марія

16 Вер, 2017 13:23

Франківський драмтеатр у новому сезоні покаже ще одну виставу у підвалі

Художній керівник Івано-Франківського академічного театру ім. І.Франка —Ростислав Держипільський — продовжує експериментувати зі сценічним простором. І дію своєї нової постановки знову хоче перенести в несподівану локацію, яка минулого сезону стала магнетичною. Це “погріб” театру, технічне театральне підземелля. Сам режисер цьогоріч поставив неооперу жахів “Hamlet”, яка миттєво стала візитівкою театру. 

Читайте також: 75 річницю розстрілу українських патріотів у Станиславові відзначать історичною реконструкцією (ФОТО)

Вистава влітку з успіхом пройшла на фестивалі Porto Franko, на Шекспірівському фестивалі у Гданську. Отримала нові запрошення на міжнародні фестивалі, пише ZN.UA.

Отже, новий проект — “Ромео and Juliet” (робоча версія назви) — має остаточно довести, що підземний простір — то не забаганка для попереднього проекту: такий простір має стати постійно діючою локацію. Де завжди можливі карколомні експерименти, авторські проекти.

Серед таких, зокрема, і нове прочитання великої трагедії Шекспіра.

“Наш театр уже звертався до цієї великої трагедії, але на великій сцені, — каже режисер. — Тим часом, як відомо, кожна значна світова п’єса повсякчас ніби проситься перечитати її по-новому, відкривши в ній сучасне і для багатьох несподіване звучання. Попередній “Ромео” був спробою “майданного театру”: без обмеження кордонів. Там, у великому просторі, нас захопила ідея “хвороби часу”, власне, ідея чуми, яка підступно руйнує тіло і душу.

Так у виставі виник мотив карнавалу, бо за маскою людина прагне приховати своє спотворене обличчя, знівечену душу.

Абсолютно інші акценти й теми виникають сьогодні, коли знову і знову перечитуєш шекспірівську трагедію.

Це, зокрема, тема жорстокості світу, який нездатен почути голоси розуму та ніжних сердець.

І тоді, і сьогодні цей світ — безальтернативно жорстокий. І саме кохання в жорстокому світі долає “больовий поріг”, усвідомлюючи свою приреченість, але непереможність. Людина втратила здатність відчувати біль, звикла до жертв, втрат.

Жорстокість — як страшна домінанта часу; віра — як випробування та порятунок; молодість — як смертельний поєдинок зі старим очманілим світом.

Сподіваюся, ці мотиви знайдуть сценічну реалізацію саме в обмеженому просторі театрального “підземелля”.

Такий простір, я переконаний, розкриє себе як несподівана і вражаюча трагічна метафора… Втім, усі секрети постановки розкривати передчасно. На головні ролі запрошені молоді талановиті актори”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У підвалі обласного драмтеатру презентували неооперу жахів “Гамлет” (ФОТО)

Вийшов трейлер франківської неоопери-жаху “Гамлет” (ВІДЕО)

6 прем’єр та 239 вистав. Франківський драмтеатр завершив сезон

У франківському драмтеатрі обирали нових акторів

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!