“Освіта через вайбер – це абсолютне зло”, – головний освітянин Прикарпаття Віктор Кімакович (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

10 Лис, 2023 14:40

Поділитись публікацією
“Освіта через вайбер – це абсолютне зло”, – головний освітянин Прикарпаття Віктор Кімакович (ФОТО)

В Івано-Франківську на міжрегіональній конференції «Якісна освіта – успішна дитина» обговорили, що впливає на погіршення якості освіти в умовах повномасштабної війни.

Читайте також: "Єдиним серцем - ми Україна": на Прикарпатті стартував патріотично-мистецький конкурс для школярів, - ОДА

Про це пише «Галка» з місця події.

Директор департаменту освіти Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович назвав основні виклики для освітньої системи Прикарпаття.

1. «Освіта через вайбер – це абсолютне зло», – запевняє Віктор Кімакович. За його словами, Прикарпаття фактично вийшло з дистанційного навчання, адже 526 шкіл вже працюють в очному режимі. Тільки в одному закладі через відсутність укриття діти навчаються онлайн. Однак, через те, що під час карантину та першого року великої війни, діти навчалися з дому, вони не отримали належного рівню знань, тому в майбутньому доведеться це «наздоганяти».

2. «Через війну немає змоги купляти нове навчальне обладнання». Голови громад мають ефективніше розподіляти бюджетні кошти.

«Це пов‘язано з казначейством. Відділ освіти відповідальний за те, щоб тиснути на голів громад щодо розумного розподілу коштів. Я не говорю про нові парти, меблі ще можуть зачекати. Ми говоримо про обладнання, яке потрібне для навчання. Я не можу повчати депутатів, вони самі відповідають перед виборцями. Але як мешканець громади скажу, що потрібно більше звертати увагу саме на освітню галузь», – говорить Директор департаменту освіти Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович.

3. «Шкільний транспорт». Це сфера, яку зараз складно покращити. 22 автобуси, які раніше рахувалися за закладами освіти, передали на фронт. П‘ять з них – росіяни знищили. Це ускладнює проведення екскурсій і позакласних занять, але критично не впливає на якість освіти.

4. «Виїзд учнів за кордон. У перші місяці війни близько 22% прикарпатських школярів поїхали за кордон або за місто. Згодом вони повернулися до місця навчання, та станом на листопад 2023 року, приблизно 12% знаходяться не на місці. На думку Віктора Кімаковича, це велика проблема, адже за статистикою, якщо діти проживають за кордоном понад рік, то тільки четвертину з них потім повертається у громаду.

«Тому так важливо тримати з ними зв‘язок. Не тільки для того, щоб ті діти були патріотами, знали українську мову і історію. Це місточок, який дає нам можливість їх повернути сюди», – зазначає Директор департаменту освіти Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович.