Депутат міської ради, доброволець батальйону “Айдар” Андрій Грималюк на брифінгу 1 липня розповів про свою участь в бойових діях.
Читайте також: Депутат міськради спробував, але не став мільйонером (ВІДЕО)
В батальйоні “Айдар” у Луганській області перебувають здебільшого активісти Майдану.
“Є жертви з нашого боку, є з інших підрозділів. Більшість знали, на що вони йдуть, їх ніхто не тягнув туди силою”, – розповідає Андрій Грималюк.
Рішення Міністра оборони розформувати “Айдар”, тому що батальйон самостійно прийняв рішення штурмувати терористів біля Луганська він оцінює негативно.
“Про розформування батальйону я дізнався вже із ЗМІ. Моя думка: так, 5 бійців полягло, але це було бойове завдання. Можна подивитися на карту і побачити, як далеко завдяки цьому ми дійшли. Міністр оборони не робив подібних заяв про загибель 49 осіб в збитому літаку Іл-76 чи про 16 жертв під Волновахою. Була така ідея про розформування батальйону, але зараз, наскільки я розумію, всі дії в цьому плані заморожені”, – сказав Андрій Грималюк.
За його словами, мешканці міста Щастя підвозили бійцям “Айдару” воду і харчі. Однак багато місцевих були залякані повідомленнями про можливі зачистки, які може проводити українська армія. Також Андрій Грималюк сказав, що через ситуацію в країні сім’ї діляться, згадав історію одного афганця, який перебуває в “Айдарі”: його дочка і батьки голосували за ЛНР.
“Оголошене перемир’я було тільки на папері. У Металісті постійно було чути постріли, – зауважив депутат, – АТО – це незрозуміла назва. Операція – це строкова дія, а вона зараз затягується на невизначений термін. Треба ввести військовий стан”.
Андрій Грималюк розповів, що у батальйоні виконував різні завдання: “Сказали: “караул” – пішов у караул. Сказали “виїзд” – значить, виїзд. Одного разу півтори доби був у дозорі. Нас там було двоє, по черзі дивилися за оточенням. Зіткнулися з тим, що на відстані 15-20 метрів у темряві нічого не видно. Потрібні тепловізори”.
Також доброволець “Айдару” розказав, що Міністерство оборони не одразу видало бійцям батальйону зброю, деякий час вони мали один автомат на чотирьох. Були проблеми з взуттям. Але волонтери постійно підвозили харчі й побутові речі.
“Без підтримки населення ніяка АТО не можлива”, – стверджує Андрій Грималюк.
Назад на Луганщину він повернеться, коли здобуде для “Айдара” тепловізори. З таким завданням він приїхав до Івано-Франківська і розпочав тут збір коштів. На один тепловізор вже зібрали, потрібен ще хоча б один. Його ціна в Україні – 60 тисяч гривень. За кордоном він коштує трохи дешевше.