Штурмовик Вадим Федоров після втрати ніг заново вчиться ходити у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

24 Жов, 2023 16:45

Поділитись публікацією
Штурмовик Вадим Федоров після втрати ніг заново вчиться ходити у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

В 31 рік він вчиться заново ходити й має нові мрії – історія командира штурмової групи Вадима Федорова, який в боях під Бахмутом отримав важке поранення. Ноги довелося ампутувати. Після протезування у США Вадим повернувся на реабілітацію в Івано-Франківськ.

Про це пише Галка з посиланням на ТСН

З США він приїхав на 10 см нижчий, інакше богатиря, зростом 192 см, ніякі протези б не витримали. Кінцівки надто високо ампутовані. За майже рік у візку м’язи почали здавати. Бійця мучив нестерпний фантомний біль. 

“Займалися на брусах, побачили, що бажання великого немає. Я підійшов і кажу: “Вадим, каву п’ємо? Йдемо на вулицю”, у відповідь: “Я не можу”. Спочатку це було 10 кроків, дуже важко”,- розповідає лікар фізичної реабілітаційної медицини, Сергій Тамазликар.

Але тепер Вадим вже може ходити навіть без допомоги.

“Я ніколи не здаюсь, йду тільки вперед. Задньої передачі немає”,- сміється Вадим.

Дух прадідів дався взнаки, каже хлопець. Військовою службою та фільмами про козаків Вадим марив з дитинства. Він родом з Кіровоградщини і його рідне село Цибулеве просто оповите легендами про українських воїнів.

На фронті Вадим Федоров з 2015. Повномасштабна війна застала його на кордоні з Білорусією. А звідти його перекинули у самісіньке пекло, на Київщину. Там загнув цілий його взвод:

“Мені пощастило, що моя машина “закипіла” і я трохи відстав. Наша колона тоді вже горіла”,- пригадує воїн.

Останній свій бій Вадим прийняв під Бахмутом. Каже, йшли на штурм не підозрюючи, що ворог вже в їхніх окопах. Осколки від танкового снаряда розтрощили чоловіку кістки на обох ногах та руці. Тиждень у комі. Те, що після таких поранень Вадим вижив – лікарі вважають дивом. 

Протези хлопцю поставили у США, але ходити він вчиться в Івано-Франківську. Тут йому довелося й перенести ще одну операцію: на руці.  І саме на реабілітації у Франківську Вадим зустрів своє кохання, а з ним і нову мрію:

“Я дуже люблю дітей і хочу завести собі з дівчиною. Вона особлива, не така як усі. Їй по-барабану чи є в мене ноги, чи ні. Їй головне яка я людина”,- ділиться Вадим.