Понад 40 мільйонів гривень цьогоріч сплатили прикарпатські боржники аліментів

Автор: Зелінська Таня

10 Жов, 2018 13:17

Понад 40 мільйонів гривень цьогоріч сплатили прикарпатські боржники аліментів

У середу, 10 жовтня, в обласному управлінні юстиції відбулась звітна прес-конференція за дев’ять місяців роботи цього року.

Читайте також: Тепло у Франківську почнуть вмикати у ніч на середу

За дев’ять місяців цього року завершено 39 294 виконавчих проваджень на суму 1 015 512 864 гривень, пише “Галка” з посиланням на “Репортер”.

Також реалізували майна боржників на суму 18 847 213 гривень 9 540 мешканців Прикарпаття, згідно судових рішень, повинні помагати своїм дітям фінансово. З них 884 людини мають заборгованість за три місяці, 664 – чотири місяці, 486 людей – понад півроку та 310 людей мають заборгованість більше, ніж за рік. За допомогою тимчасових обмежень стягнуто більше 15 млн грн. 645 боржників тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України, 252 боржників обмежили у виїзді через суд. Ще 148 боржників у розшуку.

“Ми не будемо зупинятися на досягнутому, – каже начальник головного територіального управління юстиції в області Микола Станіщук, – бо вважаємо, що кожна неповнолітня диина має право на захист та належне утримання своїми батьками”.

За словами начальника управління виконавчої служби Андрія Гайди, з боржників аліментів цього року вже стягнули більше 40 мільйонів гривень на користь 15 тисяч дітей.

“Нікуди не дінетесь, треба платити і утримувати своїх дітей”, – сказав Микола Станіщук.

Марія Євчук із служби у справах дітей розказує, в серпні були зміни в законодавстві, тепер дозволено виїзд дитини за кордон без згоди батька, але є нюанси. Якщо суд вирішив, що дитина після розлучення житиме з матір’ю, то матір може надати довідку про те, що батько не платить аліментів. Або дитині потрібно лікування, чи якщо це буде відпочинок або змагання. В такому випадку дитина може виїхати за кордон на місяць без згоди батька.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!