Прикарпатців попереджають про білого метелика, який “полюбляє” понад 300 видів рослин

Автор: Застава Максим

13 Чер, 2018 11:51

Прикарпатців попереджають про білого метелика, який “полюбляє” понад 300 видів рослин

У червні набуло широкого розповсюдження американського білого метелика у міській та сільській місцевості Городенківського району.

Гусінь шкідника знищує все на своєму шляху: від плодових культур до декоративних. До його “раціону” входить понад 300 видів рослин.

З пояснення фахівців Держпродспоживслужби в Івано-франківської області американський білий метелик дійсно уражає майже 300 видів рослин. Найбільш улюбленими культурами для  цього земляка колорадського жука є шовковиця, клен, айва, бузина, вишня, абрикоса, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. Плоди його не цікавлять, лише листя.

“Страшний не сам метелик, а гусінь. Через годину після парування самка відкладає яйця на нижній бік листка плодючість від 200 до 2000 яєць, з яких утворюється гусінь, котра перелазить із дерева на дерево, об’їдаючи листя. Внаслідок цього дерево гине”, – розповідають фахівці.

На Прикарпатті метелик дає два покоління – в червні, і на початку серпня. Восени гусінь посилено харчується, утворює гнізда, перетворюючись у лялечку й у пухкому сірому коконі зимує.

Централізованої боротьби з метеликом не здійснюють, тому господарям самим треба подбати про свої насадження, інформує прес-служба Городенківської РДА.

Для ліквідації вогнищ американського білого метелика (АБМ) необхідно зрізати гнізда шкідника з подальшим спалюванням. Хімічних метод інсектицидів із різних класів сполук і групи біологічно активних речовин. Базудин, 60% к.е. — 0,6 л/га; Фуфанон, 57% к.е. — 0,6 л/га; Конфідор, 20% в.р.к. — 0,4–0,5 л/га; Політрин, 20% в.р.к. — 0,2 л/га; Шерпа, 25% к.е. — 0,2 л/га; Моспілан, 20% з.п. — 0,33 кг/га; Карате, 5% к.е. — 0,4 л/га; Інсегар, 25% з.п. — 0,6 кг/га) забезпечує надійний захист 30-40 діб плодових і декоративних паркових насаджень від цього шкідника. Інсектициди застосовують у період появи гусениць II–III віків як першої, так і другої генерацій. До того ж, одне залишене гніздо дасть сотні таких гнізд.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...