Читайте також: П’ятеро калуських хокеїстів стали членами збірної України (ФОТО)
Планується, що до цьогорічної програми «Карпатського простору» ввійдуть також національні читання за поетичною творчістю корифея науково-літературного життя Західної України Івана Франка. Національні читання – це флешмоб «Франко об’єднує», який організатори проведуть у рамках першого дня фестивалю – 5 травня.
«Впевнений, читання, які започаткувала Національна оперета, у майбутньому стануть міцною платформою, базисом для успішного проведення загальнонаціональних читань – у масштабах всієї України! Ми маємо на меті через живе поетичне слово просувати «Карпатський простір» і сприяти укріпленню позитивного іміджу України як всередині нашої держави, так і за її межами. Ми також прагнемо зміцнювати почуття національної свідомості українців через поглиблення та розширення знань у сфері культури і літератури та пропагувати творчість видатних письменників», – пояснює генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.
«Я переконаний: проведення цього заходу дасть нам можливість не тільки ще раз продемонструвати і популяризувати багатство та красу поезії видатного митця, але і сприяти підвищенню нашого рівня національної свідомості та власної гідності», – додає голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.
Концепцією заходу передбачено, що впродовж дня, починаючи з 12-ї години, поетичні рядки з творчості класика української літератури одночасно читатимуть на радіо, у школах, ВУЗах, державних установах та організаціях, на вокзалі, у музеях, виставкових залах Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України тощо.
Організатори запрошують всіх жителів Карпатського регіону та тих, хто цього року планує відвідати фестиваль, слідкувати за повідомленнями у ЗМІ щодо уточнення локацій, де буде проводитися флешмоб, та взяти участь у заході.
Довідково:
Національна оперета є автором та організатором Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Вперше фестиваль відбувся у 2016 році за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міської ради Івано-Франківська.
Захід позиціонується як культурна подія міжнародного значення, яка покликана підтримувати і пропагувати духовні цінності, розвивати мистецтво та сприяти культурному обміну між різними країнами.
За три дні фестивалю участь у ньому взяли представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації