В Івано-Франківську відкрили благодійну виставку “Залізний легіон” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

01 Жов, 2014 17:18

В Івано-Франківську відкрили благодійну виставку “Залізний легіон” (ФОТО)

Експозиція “Залізний Легіон” показує історичні подібності між добровольчими формуваннями Першої світової та військовими, які воюють у сучасній російсько-українській війні. Для потреб поранених у цьому протистоянні під час виставки збирають кошти.

Виставка триватиме  з 1-го до 13-ого жовтня   в Івано-Франківському обласному Музеї визвольних змагань на вулиці Тарнавського, 22. На ній представлені столітні агітки, преса, особисті речі, зброя Українських Січових Стрільців. Частина експонатів – з приватної колекції  Михайла Коцаби, решта – з фондів музею.

Серед цікавих експонатів – прапор УСС з Архангелом Михаїлом, який тримає щит з гербом Галичини. Також – афіші, які закликають приносити для потреб вояків білизну, простирадла, якісні черевики, а ще не розповідати незнайомим особам про їх розташування та переміщення.

“Дивлячись на історію Січового Стрілецтва, ми можемо проводити десятки аналогій з тими подіями, які відбуваються на території нашої держави. На заклик Головної української ради відгукнулися 28 тисяч добровольців, які не були мобілізовані до Австрійської армії. Влада побоялася такої кількості і дозволила утворити легіон із двох з половиною тисяч осіб. Туди увійшла найбільш прогресивна молодь: діти вчителів, юристів, адвокатів, священиків. Вони хотіли здобути військовий досвід, аби у майбутньому стати на захист української державності”, – розповів директор музею Ярослав Коретчук.

За його словами, тоді, як і зараз, добровольців забезпечувало всім необхідним українське суспільство. Австрійська влада видала їм іржаві рушниці, в яких не було ременів і вони прив’язували їх на мотузки.  Все ж таки,  у першому бою проти російської армії вони встояли  і відбили ворожий наступ. За це їх   почали називати “Залізним Легіоном”.

Частину експонатів зі збірки колекціонера Михайла Коцаби, після завершення експозиції виставлять на аукціон в групі «Поранені SOS», а гроші перекажуть на допомогу пораненим учасникам АТО.  Аукціон триватиме у мережі Фейсбук з 15 жовтня до 15 листопада. Також кошти збиратимуть у скриньку просто в Музеї.

Паралельно триває благодійний розпродаж копій бофонів, які були представлені в попередній експозиції «Українці для армії: грошові документи ОУН і УПА»

13 жовтня у музеї відкриється нова виставка з цієї серії, присвячена Українській Повстанській Армії.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!