Вчені вказали на взаємозалежність кар’єрного успіху та шлюбу

Автор: Турій Роман

22 Вер, 2014 18:03

Вчені вказали на взаємозалежність кар’єрного успіху та шлюбу

Нове дослідження вчених з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі доводить, що особистість чоловіка або дружини впливає на кар’єрні успіхи.

Стаття з такими висновками буде опублікована в журналі Psychological Science, передає Pinu. 

Дослідження тривало п’ять років, в ньому було вивчено досвід п’яти тисяч людей, одружених. Вік в групі різнився від 19 до 89 років. В 75 відсотках випадків обоє з подружжя працювали. Учасники експерименту пройшли кілька психологічних тестів.

Вчені доктор Джошуа Джексон (Joshua Jackson) і його аспірантка Бріттані Соломон (Brittany Solomon) проаналізували отримані дані і оцінили загальні риси особистості людини.

Працівники, які показували великі успіхи в професійній сфері, як правило, володіли другою половинкою з високим показником сумлінності. І це не залежало від статі трудящого, а також від того фактора, чи працювали обидва з подружжя.

Дослідники також провели аналіз декількох теорій, як риси особистості людини і, зокрема, сумлінність може впливати на показники чоловіка або дружини на робочому місці. По-перше, працівник може покладатися на свого супутника життя в щоденних побутових справах: оплаті рахунків, покупці продуктів, вихованні дітей.

Також він здатний переймати деякі позитивні якості (у випадку з сумлінністю – це працьовитість, надійність) у другої половинки. Нарешті, якщо партнер володіє дружиною або чоловіком, яка не ускладнює особисте життя, трудящий може зняти стрес в колі сім’ї, тим самим зберігаючи баланс між роботою та особистим життям.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!