У міськвиконкомі 20 лютого відбулося розширене засідання громадської ради при комунальному підприємстві «Єдиний розрахунковий центр». На ньому підвели підсумки роботи за 2014-ий та обговорили досягнення за три роки діяльності.
Читайте також: Маніпуляції, критичне мислення і Telegram: “Галка” ініціювала круглий стіл про боротьбу з дезінформацією
З 2011 року «ЄРЦ» здійснює комплексне управління об’єктами житлового фонду. Крім того, на його балансі – єдиний у місті комунальний готель «Бандерштадт».
2014 року на 5% зріс обсяг наданих послуг, порівняно з минулим роком. Всього їх надано на 35 мільйонів 300 тисяч гривень.
Як зазначила головний бухгалтер підприємства Наталія Ярощук, «ЄРЦ» має безпрецедентну практику в Україні за прозорістю і відкритістю звітування перед громадою.
«Ви в жодного підприємства не зможете взяти будь-який кошторис. У «ЄРЦ» всі кошториси на всі роботи виставлені на загальний огляд на сайті підприємства», – сказала Наталія Ярощук.
Також вона повідомила, що люди за виконані послуги з роками розраховуються краще. У 2011 році був 61% сплати, у 2013 – 84%, у 2014 – 88% від об’єму наданих послуг.
Секретар наглядової ради Вадим Войтик зазначив, що, коли створювалося «ЄРЦ», виявлялося, що у міських ЖЕКів були проблеми із заборгованістю за оплату послуг, електроенергію, за ліфти, аварійне обслуговування, із заробітної плати, які вирішувалися аж до теперішнього часу. На відміну від них, «ЄРЦ» не має боргів перед працівниками чи підрядниками.
«За весь цей час точно вдалося досягнути фінансової стабілізації. «ЄРЦ» принципово немає заборгованості по постачальниках, підрядниках, по зарплаті. Кожному щомісяця все оплачено до копієчки», – наголосив Вадим Войтик.
Він також зауважив, що багато хто досі скаржиться на спосіб оплати за послуги. Зараз мешканці не платять за фіксованим тарифом, а оплачують рахунки за виконані роботи.
«Невдоволення людей нікуди не ділося. Люди звикли платити фіксовану плату. Але тариф – певна сума грошей, якої завжди не вистачає, – зауважив Вадим Войтик. – З точки зору фінансів – все нормально, з точки зору сприйняття – нас на руках не носять».
Громадська рада при ЄРЦ діє два з половиною роки. Її голова Людмила Терещенко розповіла про позитиви створення цього об’єднання.
«На нашій раді відбулося 11 зустрічей з великими комунальними підприємствами. Ми зустрічалися з «Теплокомуненерго», «Водоекотехпромом», «Івано-Франківськгазом». Це дало те, що великі організації починають розуміти, що мешканці їх контролюють і за ними слідкують, – зазначила Людмила Терещенко. – Надалі ми плануємо запрошувати і малі підприємства на свої засідання».
Також на засіданні виступили будинкові голови та мешканці зі своїми зауваженнями та пропозиціями до КП «ЄРЦ».
Зокрема, Сергій Чирва згадав судову тяганину між «ЄРЦ» і Антимонопольним комітетом, також він звинуватив підрядників, з якими співпрацює підприємство, у неналежному виконанні своїх обов’язків.
Голова будинкового комітету на Вовчинецькій, 198 б Ольга Бачинська заявила, що «ЄРЦ» не відреагувало вчасно на звернення про ремонт каналізації.
Мешканка вулиці Тролейбусної запропонувала, щоб міська рада прийняла рішення про посилення відповідальності мешканців за пошкодження комунального майна, паркування машин на озеленених ділянках тощо.
Зустріч тривала понад три години.