З усіх учасників АТО поранені є найбільш незахищеною групою людей, – Наталія Сербин
31 Лип, 2015 13:04
Волонтерської ініціатива «Поранені SOS» вже рік допомагає пораненим учасникам АТО з Івано-Франківщини. Організація є комунікатором між бійцями і людьми, які готові допомагати, без створення свого окремого благодійного фонду. Про основні цілі ініціативи та її команду йшла мова на прес-конференції 31 липня.
Координатор проекту Наталія Сербин розповіла, що станом на 28 липня волонтери допомогли 102 бійцям. Проконтролювали надходження близько півмільйона гривень допомоги, решта надходжень були адресними. Серед благодійників – відомі компанії, представники діаспори. Так, данська фірма «Даноша» передала 424 тисячі гривень для 98 бійців, юридичним партнером була компанія «Моріс Груп».
«Основним результатом для нас є те, що багато важкопоранених видужали і тепер проходять реабілітацію», – зауважила Наталія Сербин.
До створення «Поранені SOS» долучилися громадські активісти та журналісти Івано-Франківська: Наталя Сербин, Любомир Стринадюк, Наталія Голомідова, Наталія Кушніренко. Загалом ініціативу підтримали 50 осіб з України та з-за кордону.
Приміром, співак Тарас Житинський провів багато благодійних концертів та зустрічей з бійцями у лікарнях. Художник Богдан Бринський координував пленер у Ворохті, картини з якого продали, щоб виручити гроші для поранених. Андрій Стандіо, учасник АТО, волонтер, координує роботу у Долинському районі. Надія Дяченко, регентка церковного хору, організовувала благодійні виступи у церквах. Андрій Гаєвський розробив логотип організації. Благодійниця з Канади Джоліта Махун придбала багато творів українського мистецтва. Волонтерка Ольга Рибчак виготовляє ангеликів для благодійних ярмарків. Модель Ганна Зачківська брала участь у фотосесіях для продажу вишиванок.
Крім того, «Поранені SOS» активно співпрацюють з іншими українськими волонтерськими ініціативами: «Герої АТО», що діє у військових госпіталях, «Аукціон Євромайдан», яка організовує продажі художніх виробів з благодійною метою.
«На цій війні ми дуже багато людей втратили. Але ми дуже багато хороших людей поєднали. Думаю, що ми ще багато хорошого зробимо», – сказала Наталія Сербин.
Волонтери мають на меті створити ресурс в Інтернеті, на якому будуть відомості про всіх бійців з Прикарпаття, яким потрібна допомога.
«З усіх учасників АТО – поранені це найбільш незахищена група людей. Є закон про допомогу сім’ям загиблих, про учасників АТО, а постійної державної опіки над пораненими немає», – зазначила Наталія Сербин.