Франківського суддю, який “погорів” на хабарі, дозволили арештувати

Автор: Костинюк Олександр

09 Сер, 2018 11:09

Франківського суддю, який “погорів” на хабарі, дозволили арештувати

Вища рада правосуддя дозволила арештувати франківського суддю Володимира Булку, якого спіймали 7 серпня на хабарі у 5 тисяч євро.

Читайте також: Суд відмовився арештувати франківського суддю-хабарника, якого спіймали "на гарячому"

У четвер, 9 серпня, Вища рада правосуддя розглянула подання Генерального прокурора Юрія Луценка про надання згоди на утримання під вартою судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки.

Як раніше інформувала “Галка”, у Франківську СБУ викрила суддю на хабарі у п’ять тисяч євро (ФОТО).

За хабар суддя обіцяв безперешкодний розгляд господарської справи щодо банкрутства підприємства.

Подання членам Вищої ради правосуддя представив член ради Вадим Беляневич, інформує KURS.

“Суддю Булку затримали 7 серпня одразу після вчинення тяжкого злочину. Генпрокурор Юрій Луценко 8 серпня повідомив про підозру судді Володимиру Булці. Його підозрюють в отриманні хабара. До подання додано заяву про вчинення злочину, протоколи, повідомлення про підозру”.

“Подання генпрокурора мотивоване тим, що існують ризики, що Булка може переховуватися, знищити документи, незаконно впливати на свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення. У поданні вказано, що враховуючи тяжкість та специфіку кримінального правопорушення, дані про особу, будь-які інші заходи не можуть запобігти зазначеним ризикам”, – сказав Вадим Беляневич.

Адвокат судді Булки подав заперечення на подання Генпрокурора.

Захисниця судді заявила, що подання Генпрокурора не обгрунтоване, безпідставне і не підлягає задоволенню.

Вона заявила, що на час затримання у сторони обвинувачення не було достатніх підстав вважати, що Булка вчинив порушення за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України.

За її словами під час повідомлення про підозру Володимиру Булці були грубі процесуальні порушення. Оскільки повідомлення про підозру підписане Генпрокурором України, і належного доручення, яке би уповноважило прокурора САП вручити підзахисному підозри немає. Тобто обвинуваченому повідомлення про підозру відбулося неправомірно.

“Повідомлення про підозру має бути вручено протягом 24 годин з моменту затримання. Такий строк сплив 8 серпня о 13:45. Ми вважаємо, що на даний час наш підзахисний утримується неправомірно”, – заявила адвокат Булки.

Захисники обвинуваченого заявили, що жодних ризиків для досудового розслідування Володимир Булка не становить. За їхніми словами Булка не буде впливати на суддів Господарського суду, Апеляційного та Касаційного судів. Вони стверджують, що чоловік має постійне місце проживання, живе у цивільному шлюбі, має дітей та онуків.

“Я вважаю, що стороною обвинувачення не достатньо аргументована необхідність обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – сказала захисниця.

Після кількох хвилин у нарадчій кімнаті члени Вищої ради правосуддя ухвалили задовільнити подання Генпрокурора Юрія Луценка про надання згоди на утримання під вартою судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!