Деякі з нас втомилися відпочивати в якості звичайних туристів. Відпочинок на лежаку на пляжі, пізнавальні екскурсії по музеях або катання на лижах — це вже вчорашній день для багатьох мандрівників. Найбільші відчайдухи з них намагаються урізноманітнити своє життя за допомогою екстремального туризму.
- Сендбордінг
Сендбордінг — екстремальний вид спорту, катання по піску на дошці. Вперше в історії згадка про катаннях з піщаних схилів є у древніх єгиптян. В якості дощок вони використовували вирізані з дерева “човни”. Крім цього, вони використовували палиці, схожі на лижні, і, відштовхуючись ними від піску, вони могли розганятися. Але звичніше вважати роками зародження даного течії 1960-ті. Вважається, що групи нудьгуючих по зимовим схилам сноубордистів стікалися в місця піщаних дюн і виконували трюки, які нагадують спуск з гори на сноуборді. Пізніше це стало досить поширеною розвагою, якою могли займатися як досвідчені сноубордисти, так і звичайні любителі. Пісочні спуски більш безпечні завдяки м’якості піску (при падінні удар не стільки небезпечний), а також температура дозволяє займатися сендбордінгом цілий рік.
- Сафарі з горилами
Якщо є бажання зробити селфі з одними з найнебезпечніших істот на нашій планеті, то, на жаль, тепер це не так просто. У світі залишилося не більше 700 гірських горил. Національний парк Волкеноуз в Руанді — найкраще місце, щоб на них подивитися. Якщо ж боїтеся особистої зустрічі з гірськими горилами, відвідайте краще Мавпячу гору у Франції. Тут, в умовах, наближених до природних, живуть 280 берберійських макак. Однак не втрачайте пильність: макаки норовлять вирвати їжу прямо з рук туристів.
- Спелеологія
Спелеологія — наука, що вивчає печери і системи печер. Спуститися по мотузці в печеру, повну фосфоресцентних черв’яків, зробити стрибок з підземного водоспаду — все це можна зробити в печерах Руакірі в Новій Зеландії. П’ятигодинна екскурсія по печерах — краще, що запропонують на острові.
- Гонки на драгстерах
У багатьох країнах світу діють цілком легальні клуби любителів драг-рейсингу і школи, в яких новачків учать всіх деталей небезпечного хобі. Наприклад, школа Doug Foley’s Drag Racing School (США) пропонує всім бажаючим пройти дводенну програму, в яку входить вивчення азів безпеки і устрою автомобіля. Пройшовши курс, можна відразу спробувати себе в ролі гонщика на спеціально обладнаній трасі.
- Пірнання з акулами
Якщо всілякі страшилки про акул-людожерів не привили вам вічний страх до води, то збирайте речі і вирушайте в Південну Африку. Компанія Apex Shark Expeditions влаштовує пірнання з акулами з листопада по червень. Екіпаж судна приманює до човна акул за допомогою печінки і рибних голів. Після того як акули збираються навколо човна, ви можете зробити занурення під воду в спеціальній клітці для дайвінгу.
- Хеліскіінг
Якщо ви вправний гірськолижник з непереборною тягою до адреналіну, сміливо запригуйте в вертоліт, який занесе тебе на вершину найвищої гори. Підйом тепер не менш захоплюючий, ніж спуск. Вашому погляду відкриються незаймані схили і велич природи гір. З висоти можна оцінити складність траси і заздалегідь продумати маршрут спуску.
- Навчання на каскадера
Більшості людей робота голлівудських трюкачів здається занадто небезпечною. Але ти не уявляєш, як цікаво всього на кілька днів опинитися в шкірі справжнього каскадера. У компанії Thrillseekers Unlimited (Лас-Вегас, США) запропонують стрибнути за допомогою еластичного троса з даху висотного будинку, випробувати, як відчуває себе людина, одяг якої горить, і, нарешті, взяти участь в справжній кіношної бійці.
- Космічний туризм
Американська компанія Space Adventures пропонує вирватися за межі земного тяжіння і побувати на навколоземній орбіті. Задоволення обійдеться в $ 25 млн. Втім, компанія Virgin Galactic скоро запропонує дешевшу альтернативу. Вартість польоту від Virgin складе всього $ 200 тисяч.
- Відвідування місця загибелі “Титаніка”
Щоб відвідати місце загибелі “Титаніка”, тепер уже не потрібно бути професійним дайвером. Канадська компанія The Great Canadian Adventure Company пропонує екскурсії на науково-дослідницькому судні “Академік Келдиша”, обладнаному найсучаснішою в світі технікою для підводних занурень. Ціна екскурсії близько $ 40 тис.
- Альпінізм
Мрія зійти на гору Еверест ніколи не покидає справжнього альпініста. Такий захід завжди пов’язаний з ризиком: так звана “зона смерті” на Евересті щороку забирає життя кількох альпіністів. І навіть якщо ви досвідчений скелелаз і не боїтеся кинути виклик найбільшій гірській вершині Землі, то організація експедиції обійдеться не менше $ 60 тис.