128 000 гривень втратила франківка через афериста, який вдав з себе працівника банку

Автор: Застава Максим

10 Чер, 2024 17:48

Поділитись публікацією
128 000 гривень втратила франківка через афериста, який вдав з себе працівника банку

128 000 гривень 42-річна жителька Івано-Франківська, виконавши умови шахрая, який прикинувся працівником банку.

Зі слів потерпілої, їй зателефонував невідомий і назвався співробітником банку. Останній запевнив жінку, що з її банківською картою шахраюють. Щоб “захистити” гроші, необхідно перерахувати їх на “безпечний” рахунок, пише “Галка” з посиланням на обласну поліцію.

“Жінка переказала кошти на вказаний незнайомцями рахунок. Як наслідок, втратила майже 128 000 гривень”, – йдеться у дописі.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею про шахрайство. Зловмисників розшукують.

Як діяти у схожих ситуаціях

  • якщо ви отримали підозрілий дзвінок нібито від співробітників банку — негайно припиніть розмову та самостійно зателефонуйте в банк за номером, вказаним на зворотному боці картки, або особисто зверніться у відділення;
  • пам’ятайте, що співробітники банківської установи ніколи не просять називати персональні дані;
  • ні в якому разі не розголошуйте коди, які приходять на ваш мобільний номер, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
  • за жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки на прохання співрозмовників;
  • якщо ви зрозуміли, що розкрили персональні дані картки аферистам або з вашим рахунком проводять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку.

Як писала “Галка”, дзвінки від начебто працівників банку у 2023 році були чи не найпоширенішими аферами в області. А загалом, порівнюючи з 2022 роком, кількість шахрайств на Прикарпатті зросла ледь не утричі.