13% прикарпатських учнів зіштовхнулися з секстингом в інтернеті, половину з них шантажували – дослідження

Автор: Костинюк Олександр

07 Жов, 2021 09:37

Поділитись публікацією
13% прикарпатських учнів зіштовхнулися з секстингом в інтернеті, половину з них шантажували – дослідження

Кожен десятий прикарпатський учень, який взяв участь в опитуванні, зіштовхувався з проблемою секстингу в Інтернеті.

Читайте також: У яких соцмережах "зависають" прикарпатські школярі - дослідження (ІНФОГРАФІКА)

ГО “Інформаційний щит”, за сприянням Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, провела соцдослідження “Інформаційна безпека дітей в мережі Інтернет”.

Мета дослідження полягала у вивченні стану інформаційної безпеки учнів середнього та старшого шкільного віку в мережі Інтернет. Дослідження проводили з 16 по 30 вересня 2021 року методом анонімного анкетування учнів.

Про це інформує “Галку” голова правління ГО “Інформаційний щит” Іванна Якуц.

У межах розробленої вибірки опитали 1055 учнів 5-11 класів, з них 190 – в Івано-Франківську, 348 – в інших містах області та 517 учнів сільських навчальних закладів. Соціологічна похибка складає +- 3%.

41,2% учнів зізналися у вчиненні щодо них кібербулінгу. З них 23,6% учнів повідомили про погрози та образи щодо них в мережі Інтернет, 17,6 % зізналися в поширенні щодо них брехливої інформації.

15,8 % учнів самі є кібербулерами.

13% учнів зіштовхнулися з проблемою секстингу в мережі, коли невідомі чи відомі дітям люди просили надіслати, через мережу Інтернет, особисті фото в білизні, з оголеними частинами тіла тощо.

5,8 % дітей повідомили про шантаж з приводу надісланих ними фото.

Також 15,3 % дітей знайомі з так званими “групами смерті” та іншими небезпечними групами в мережі.

При виникненні конфліктів в школі, з друзями та однолітками 55,9 % учнів звертаються за допомогою до батьків, 29,7 % вирішують самі або не звертаються ні до кого, 10,3 %  звертаються до старших сестер чи братів, 8,4 % дітей звертається до вчителя і 3,4%  шукає допомоги в Інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У яких соцмережах “зависають” прикарпатські школярі – дослідження (ІНФОГРАФІКА)Кожен другий школяр спілкується з незнайомцями і готовий з ними зустрітися – дослідження

Теги: