14-літня історія будівництва мосту в Боднарові завершилася (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

08 Січ, 2021 18:15

14-літня історія будівництва мосту в Боднарові завершилася (ВІДЕО)

Днями завершили зведення мостового переходу на км 82+881 дороги Н-10 Стрий – Мамалига у селі Боднарів Калуського району. У 2006 році будівництво розпочали, та споруда перетворилася у черговий довгобуд.

Будівництво першої черги мосту стартувало наприкінці квітня 2020 року. І вже за місяць ліву половину мосту відкрили для проїзду. Тоді завершили бетонування плит проїзної частини, провели гідроізоляцію покриття, влаштували під’їзди до мосту, підсилили дорожню основу та влаштували два шари асфальтобетону. Влаштували тротуар, встановили перильне, бар’єрне огородження, нанесли розмітку, провели відповідні технічні випробування і відкрили нову частину мосту для проїзду. Ширина нової половини мостового переходу – 6 метрів.

У червні почали зведення другої черги мосту: демонтаж зношеної (правої) половини та встановлення нових опор, нових ригелів, балок, армування та бетонування перехідних плит прогонової будови. Паралельно проводились роботи по укріпленню берегів річки Луква та влаштування під’їздів до мосту.

Нову частину мосту зробили на рівні з лівою половиною. Дорогу розширили, тут з’явилися три смуги для руху – одна на спуск і дві на підйом, інформує “Галка” з посиланням на Укравтодор.

Ширина проїжджої частини – 12 метрів. Тротуари є з обох боків, їх зробили зі спеціальним поліуретановим покриттям, яке стійке до перепаду температур і не є слизьким в осінньо-зимовий період. Ширина тротуарів – по 1,5 м кожен.

Також проведено електроенергію для освітлення мосту сучасними LED-світильниками. В цілому на мості влаштовано три шари асфальтобетону. Відкоси та конуси укріплені геоматами. Зроблено належне водовідведення: встановлені водовідвідні лотки, водоскиди, кювети додатково укріплені габіонами.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...