141 “за”, 7 “проти”: ООН схвалила українську “формулу миру”

Автор: Вадим Войтик

24 Feb, 2023 06:40

Поділитись публікацією
141 “за”, 7 “проти”: ООН схвалила українську “формулу миру”

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів схвалила проєкт резолюції, який інкорпорує ключові положення запропонованої восени 2022 року Україною “формули миру” – плану з десяти пунктів, покликаному завершити повномасштабне російське вторгнення в Україні.

Документ містить вимогу до Російської Федерації “негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Також там міститься заклик до належного поводження з військовополоненими, повного дотримання міжнародного гуманітарного права, “негайного припинення атак на критично важливу інфраструктуру України”.

Окремо згадана необхідність “забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України, шляхом проведення належних, справедливих і незалежних розслідувань і судового переслідування на національному або міжнародному рівні”.

Резолюція також закликає члени ООН співпрацювати для подолання глобальних наслідків повномасштабної війни Росії проти України й “підкреслює, що заходи для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні повинні враховувати ці чинники”.

На надзвичайній сесії Генасамблеї в четвер за резолюцію проголосувала 141 держава-член ООН, ще 32 утримались під час голосування (зокрема Індія, Казахстан і Китай), а сім країн виступили проти: Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія і Сирія.