У світі існують такі дороги, лишень від фотографій яких у вас підскочить рівень адреналіну. Якщо ви екстремал, то спробувати проїхатись ними захочеться одразу. А якщо ні – то вистачить і знімків, повірте.
Zoji La, Індія
Дорога, що з’єднує провінції Кашмір та Ладах в Гімалаях на висоті три з половиною кілометри.
Transfăgărășan, Румунія
Дорога довжиною у понад 100 кілометрів зєднує два гірські райони в Румунії. Один з українських фотографів провів там три дні, подорожуючи на мотоциклі.
Dalton Highway, Аляска
Ця дорога здобула славу завдяки популярному телешоу Ice Road Truckers, яке розповідає історії про водіїв вантажівок, що змушені долати майже 1000 км по засніженій пустелі. Вздовж дороги водіям трапляться лише 3 невеликі селища.
Khardung La, Індія
Дорога, що розташована на висоті понад 5 км, є однією з найвищих у світі, якою здатні проїхати моторизовані транспортні засоби.
Yungas Road, Болівія
Цю дорогу можна знімати у фільмах жахів та різноманітних треш-стрічках як “Поворот не туди”. Щороку вона забирає кілька сотень життів через свою надзвичайну складність – вузенька дорога розташована поміж прірвою з одного боку та скелею з іншого.
Atlantic Ocean Road, Норвегія
Дорога стала популярною завдяки “викривленому” мосту Storseisundet, який є одним з 8-ми мостів уздовж всього шляху.
Guoliang Tunnel, Китай
Тунель був видовбаний у скелі місцевими жителями багато століть тому. До 1972 року це була єдина дорога, що з’єднувала село Guoliang із зовнішнім світом.
Passage du Gois, Франція
5-кілометрова дорога на узбережжі Атлантичного океану доступна лише кілька годин на день: решту часу вона покрита водою через високі припливні хвилі.
Tianmen Mountain Road, Китай
Ця гірська дорога має рівно 99 поворотів.
Dakhla Oasis, Єгипет
Дорога до оазису Дахла в Єгипті відкриває шикарні пустельно-скельні види. Якщо раптом надумаєте знімати власну версію Mad Max – вам саме сюди.
Hana, Гаваї
Вузький та хвилястий гірський серпантин на Гаваях складається з 59 мостів.
Дорога на Колиму, Росія
Єдина дорога, що веде до Якутська та далі вглиб Сибіру. Залізничного сполучення тут немає, а літаки занадто дорогі, щоб місцеві жителі могли їх собі дозволити так часто, як автомобілі. Цей шлях іноді називають “дорогою кісток”, оскільки він будувався в’язнями Гулагу.
Col de la Bonette, Франція
Звивистий серпантин у французьких Альпах на кордоні з Італією розташований на висоті 2,7 кілометри.
Gotthard Pass, Швейцарія
Дорога, що з’єднує кантони Урі та Тічіно у Швейцарії. З будівництвом Сен-Готардського тунелю шлях через Альпи став набагато простішим.
Кавказька дорога, Росія
Шлях, що зєднує Сочі з гірським озером на Кавказі. Побудований у 1967 році.
via Mashable