18-річний прикарпатець із рідкісною хворобою звернувся до Мессі (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

03 Jan, 2022 18:45

18-річний прикарпатець із рідкісною хворобою звернувся до Мессі (ФОТО, ВІДЕО)

Павло Вінтоняк з Космача звернувся до футболіста Ліонеля Мессі за допомогою. Кожного місяця хлопець потребує 24 тис. грн для закупівлі гормону росту.

У 18 років Павло має 1 м 48 см. У нього такий самий діагноз, який поставили медики Мессі у 10-річному віці — “дефіцит гормону росту”, пише Суспільне.

Хлопцеві залишилося 2-3 роки, під час яких він може колоти необхідний препарат, бо далі зони росту “закриються”. Проте у сім’ї уже немає грошей, щоб продовжувати лікування.

У надії на допомогу він звернувся до волонтерки Юлії Таринської з громадської організації “Гуцульські волонтери”. Там ініціювали збір грошей та придумали зняти відеозвернення до Ліонеля Мессі.

“Люди збирали гроші з волонтерами, їх вистачило на три місяці. І все – більше вже немає грошей. Ми хотіли звернутися до футболіста Мессі, бо знаємо, що він допомагає таким дітям, як я”, — каже Павло Вінтоняк.

Ліонелю Мессі вдалося подолати недугу. Тепер його ріст — 1 м 69 см. Павло каже, що сподівається на різдвяне диво, і його проблему почують небайдужі.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво

Медики поставили діагноз Павлові два роки тому під час проходження медкомісії за направленням військкомату, каже мама Павла — Ольга.

“Здавали ми аналізи в лікарні, всі казали: “Може з часом він “піде вгору”. Так дійшло до військкомату. Нас відправили у Франківськ. Там медики виявили, що треба гормон росту. На той момент держава не надавала його, треба було купувати за свої гроші”, — розповідає Ольга Вінтоняк.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво

Влітку зріст Павла був 1 м 40 см, проте після препаратів для стимулювання гормону росту хлопець почав підростати.

“Спочатку лікарі кололи, пробували, чи мені підійде. Цей препарат підійшов, ну й тоді мама колола. Потім я сам навчився. Штучно собі вводжу у дві руки та ноги, як інсуліном люди колють. Спочатку було страшно. Міг пів години біля того сидіти. А потім звик уже, пробиваю шкірку — навчився колоти без синців”, — розповідає Павло Вінтоняк.

Препарат для росту Павло Вінтоняк коле у дві руки та дві ноги

24 тис. грн у місяць на лікування для родини — велика сума, каже мама Оля. Жінка 16 років працювала санітаркою у Космачі, проте потрапила під скорочення.

“Якщо біржа прийме, то попрацюю дев’ять місяців. А далі треба їхати за кордон, гроші заробляти”, — говорить Ольга Вінтоняк.

Павло Вінтоняк мріє робити євроремонти

Влітку хлопець сам хотів заробити. Він вчиться на муляра-штукатура у Коломийському індустріально-педагогічному фаховому коледжі. Але підприємці відмовляються брати на роботу Павла, каже майстер виробничого навчання закладу Віктор Слободян.

Майстер виробничого навчання Віктор Слободян про студента Павла Вінтоняка

“Коли він йде на практику, думають: “Що ця дитина в нас хоче?”. Бо в основному приходять дорослі, тобто високі, фізично сильні хлопці. Їм треба пісок, цеглу носити, подавати. А йому кажуть: “Дякуємо, ми не беремо”. От в цьому є трохи проблема. Хоча він може працювати нарівні, інколи — краще від інших”, — говорить Віктор Слободян.

У коледжі намагаються допомогти студенту. Також збирали гроші, каже голова студентської профспілки Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу Романа Чемерис.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво

“Павлом опікувалися волонтери, цю справу почали рухати. І ми їх, власне, і підтримали. Хочемо звернутися до депутатів місцевих рад, і надіємося, що вони нам допоможуть” — розповіла Романа Чемерис.

Хлопець мріє у майбутньому робити євроремонти, мати власну справу, а ще — створити сім’ю.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry