19 грудня у Франківську запускають нову тролейбусну лінію

Автор: Застава Максим

17 Гру, 2022 13:18

Поділитись публікацією
19 грудня у Франківську запускають нову тролейбусну лінію

З 19 грудня тролейбус №5 змінює маршрут й курсуватиме від Тролейбусного депо до Автостанції №3. Такі зміни пов’язані із завершенням будівництва нової тролейбусної лінії з тяговою підстанцією.

Читайте також: З 20 червня проїзд комунальним транспортом у Франківську подорожчає на 50% (ВИПРАВЛЕНО)

Як повідомляють у комунальному підприємстві “Електроавтотранс“, маршрут пролягатиме вулицями Тролейбусна, Галицька, Північним та Південним бульварами, вулицями Романа Гурика та Гетьмана Мазепи, передає “Галка“.

“Завдяки маршруту буде швидке сполучення мікрорайону Пасічна з мікрорайоном БАМ. При цьому, запуск зміненого маршруту на новій тролейбусній лінії не приведе до збільшення споживання електроенергії. Адже підприємство скоротить кількість міжпікових рейсів тролейбусів на усіх діючих маршрутах. Тож, кількість кілометрів та використання електроенергії залишиться на теперішньому рівні”, – кажуть у підприємстві.

Проїзд новим маршрутом 19 та 20 грудня буде безоплатним для всіх пасажирів.

Як відомо, проєкт будівництва нової тролейбусної лінії з будівництвом тягової підстанції фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку. Контракт на будівництво з компанією “Плутон” (м. Запоріжжя) було підписано наприкінці 2020 року, а будівництво розпочалось у лютому 2021 року.

Цьогоріч відкриття нового тролейбусного маршруту переносилося кілька разів. Його спершу планували запустити до Дня міста – у травні, втім перенесли до Дня Незалежності. Тоді не вдалося завершити будівництво, бо із запізненням надійшли необхідні матеріали.

Нова тягова підстанція стане першою збудованою в Івано-Франківську за останні 28 років.