19 прикарпатських закладів профтехосвіти навчатимуться за міжнародними програмами Junior Achievement

Автор: Костинюк Олександр

07 Чер, 2023 16:36

Поділитись публікацією
19 прикарпатських закладів профтехосвіти навчатимуться за міжнародними програмами Junior Achievement

19 закладів професійно-технічної освіти області запровадять міжнародні навчальні програми Junior Achievement. У 2023-2024 навчальному році запрацює програма «Компанія».

У травні 2023 року заклади професійної (професійно-технічної) освіти Івано-Франківська та області ухвалили рішення ввести новий навчальний курс з підприємництва «Компанія». Це програма, яка діє протягом всього навчального року, допомагає учасникам на практиці засвоїти навички з ведення бізнесу, планування, маркетингу, фінансової грамотності, командної роботи. Крім вчителів, наставниками у програмі також стають успішні підприємці регіону. Участь у програмах для учнів та вчителів – безкоштовна.

З нового навчального року міжнародні програми запрацюють у закладах профтехосвіти в таких містах як Івано-Франківськ, Городенка, Коломия, Надвірна, селищах Богородчани, Брошнів-Осада, Войнилів, Кути, Отинія, селі Коршів.

«У вересні 2023 року громадська організація Junior Achievement Ukraine розширює свою діяльність на шість нових регіонів. Івано-Франківщина була обрана як одна з перспективних областей для навчання молоді. Наша місія дати знання і практичні підприємницькі навички новому поколінню українців, щоб наші діти змогли досягати успіху в процвітаючій Україні» – розповів про старт навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Станом на 2023 рік понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу. У 2022 році JA Ukraine отримала гриф Міністерства освіти і науки України на навчальну програму з підприємництва “Компанія” та курс “Фінансова грамотність”.

Нагадаємо, у 2022-2023 навчальному році в якості пілотних областей були обрані Львівська та Чернівецька, оскільки вони прийняли найбільшу кількість ВПО. У програмі з підприємництва «Компанія» взяли участь 37 навчальних закладів з цих областей. Учасниками стали понад 300 учнів, близько 50 вчителів і 20 бізнес-менторів. Учні заснували та успішно запустили 40 міні-компаній

26 травня 2023 року відбувся  Національний Конкурс, переможець якого представлятиме Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі.

Довідка. Junior Achievement Ukraine – це провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньою мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Громадську організацію Junior Achievement Ukraine створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками її навчальних програм та івентів стали студенти і вчителі закладів Запорізької та Донецької областей. Після повномасштабного вторгнення, з вересня 2022 року програма стартувала у Львівській і Чернівецькій областях. З вересня 2023 року заплановано розширення ще на 6 регіонів – Вінницька, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська, Хмельницька області та місто Київ.