У ніч з 12 на 13 серпня пройде найбільший зорепад року

Автор: Комарщук Олександра

04 Сер, 2016 11:00

У ніч з 12 на 13 серпня пройде найбільший зорепад року

Щорічно з’являється в серпні метеоритний потік. Персеїди вже можна спостерігати в нічному небі. За прогнозами фахівців, максимум активності метеорного потоку припаде на ніч з 12 на 13 серпня.

Фахівці НАСА очікують, що в цьому році серпневий зорепад буде одним з найяскравіших за останні кілька років, повідомляє Space.com.

Це пов’язано з тим, що Земля пройде крізь особливо щільну ділянку частинок міжпланетної речовини, залишеної кометою Свіфта – Таттла. Замість звичайних 80 метеорів на годину ми зможемо спостерігати від 150 до 200 «падаючих зірок».

Метеорний потік утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта – Таттла. Сама комета наближається до Землі лише один раз в 135 років. Востаннє це трапилося у грудні 1992 року. Через хвіст комети Земля проходить щорічно в серпні. Явище отримало свою назву завдяки тому, що з’являється з боку сузір’я Персея.

Цього року Земля почала проходження через шлейф комети Свіфта – Таттла 17 липня. Персеїди можна буде спостерігати до 24 серпня, але пік зорепаду припаде на на період з 21:15 12 серпня по 00:45 13 серпня. У цей час можна буде побачити найбільшу кількість метеорів.
Найкраще Персеїди помітні жителям Північної півкулі. Єдине, що знадобиться для спостереження, – трохи терпіння. Фахівці рекомендують заздалегідь вийти на вулицю, щоб зір адаптувався до темряви. Перешкодити побачити «падаючу зірку» може повний місяць, світло якого зробить Персеїди менш помітними, і, природно, пасмурна погода.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...