20-25% нерухомості під реабілітацію, решта під комерцію: ініціатори центру біля озера пояснили свій проєкт (ФОТО, ВІДЕО)
04 Вер, 2024 19:01
На зустрічі з представниками окремих івано-франківських медіа ініціатори побудови реабілітаційного центру на зеленій зоні біля міського озера детальніше розповіли про своє бачення майбутньої установи.
Галка відвідала зустріч і коротко оповідає, про що на ній йшлося. Детальний конспект зустрічі очікуйте згодом.
На зібрання прийшли ветерани війни та волонтери. Вони пояснили, що вважають несправедливими закиди про те, що реабілітаційний центр варто будувати на околиці міста. Мовляв воїни на реабілітації можуть додатково стресувати, потрапляючи після тихих заміських центрів реабілітації у шумне і людне середмістя Івано-Франківська. Також, на їх думку, громада теж має вчитися співіснувати з ветеранами з протезами чи на кріслах колісних. Тому, пояснили, зелена зона біля озера – ідеальне місце для їхньої ідеї.
Один з основних ініціаторів появи реабілітаційного центру в цьому місці – ветеран АТО, діючий військовий місцевої авіаційної бригади, бізнесмен Руслан Колішенко. Він пояснив, що за власні кошти замовив ескіз планування комунальної ділянки, площею 1,133 гектари.
За попереднім задумом, який помітний на візуалізації, на ділянці вздовж ліцею № 23 та дамби озера мають звести як мінімум чотири будівлі – під спортзали, басейни, кімнати для реабілітацій. А ще кафе, освітні заклади, ймовірно приватний дитсадок тощо. Колішенко повідомив, що за його оцінкою, може йтися про загальну площу нерухомості у 5 тисяч метрів квадратних. З неї близько 20-25% мали б перейти у комунальну власність міста, а решта – залишитися переможцю інвестиційного конкурсу.
“Чи не забагато це для інвестора? Вважаю, що це оптимально, враховуючи, що це мільйони доларів, яких точно нема в міському бюджеті. Якщо це буде 30-35% – чудово. Не стоїть завдання натягнути на себе максимальну кількість комунальної власності. Є класичні закони економіки – те що в руках держави не так працює ефективно, як у приватних руках. Якщо ми отримаємо 1000 м.кв. нерухомості, яка експлуатується максимально ефективно – мені буде від цього радісно…Чи не шкода нам зеленої зони? Якби було шкода, ми би все бетоном залили, прямі і прямокутні бетонні стіни. Але ми першочергово думали збільшити кількість зелених зон і насаджень. Якщо треба ще більше, на стінах туї і кущі? Зробимо, пропонуйте”, – пояснив Колішенко.
@galka.if На зустрічі з представниками окремих івано-франківських медіа ініціатори побудови реабілітаційного центру на зеленій зоні біля міського озера детальніше розповіли про своє бачення майбутньої установи. #франик #франківськ #іванофранківськ #івано_франківськ #рекомендації ♬ оригінальний аудіозапис – GALKA.IF.UA – GALKA.IF.UA
Колішенко додав, що він та учасники зустрічі вимагають, аби мерія негайно приступила до оголошення інвестиційного конкурсу щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера. За цю петицію за добу зібрали голоси на сайті для голосувань.
Щодо пошуку компромісу з громадою, яка виступає проти забудови цієї ділянки – учасники зустрічі заявили, що готові його шукати. Однак наразі не бачать об’єднаної думки з боку активістів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захисники зеленої зони біля озера влаштували прибирання території (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Читайте також: Петиція до мерії про створення парку “Ветеранів України” на зеленій зоні біля озера набрала потрібну кількість голосів