20-річного франківця ошукали на 4500 гривень: скинув завдаток за нібито оренду житла

Автор: Андрій Макітра

20 Вер, 2023 19:34

Поділитись публікацією
20-річного франківця ошукали на 4500 гривень: скинув завдаток за нібито оренду житла

Франківець знайшов на сайті оголошення про оренду квартири та заплатив завдаток 4500 гривень. Хлопець ключів так і не отримав, а “орендодавець” не виходить на зв’язок.

Про це пише Галка з посиланням на сторінку головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

20-річний франківець повідомив правоохоронцям, що його ошукали шахраї. Напередодні він знайшов оголошення на одному зі сайтів про оренду квартири. Франківець надіслав завдаток 4500 гривень, однак ключі від оселі так і не отримав. На зв’язок псевдо орендодавець більше не виходить.

“- Обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна знайти відгуки.
– не поспішайте робити передоплату;
– якщо вам пропонують перерахувати кошти на картковий рахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від інтернет-магазинів – реєстраційні документи. Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника рахунку;
– не купуйте товар за заниженою ціною.
– перевіряйте реальну вартість такого товару в мережі або в магазинах, а також на сайтах порівняння цін. Низька ціна – перша ознака обману”, – зазначають правоохоронці.