20 студентів ПНУ з сільської місцевості отримуватимуть матеріальну допомогу від благодійного фонду
17 Жов, 2018 15:01
17 жовтня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника підписали Угоду з благодійним фондом “Повір у себе”.
Читайте також: Раптово помер нардеп із Прикарпаття Андрій Іванчук
Цей фонд надає фінансову підтримку студентам з сільської місцевості, інформує “Галка”.
Галина Михайлишин, проректорка з науково-педагогічної роботи розповідає, що дуже щаслива тому, що саме з ПНУ підписали такий договір.
“Ця співпраця є надзвичайно важливою для студентів, адже для тих людей, які мають потенційні творчі здібності, ми шукаємо різноманітні програми підтримки, адже ні для кого не секрет, що обдарована молодь не завжди має можливість розвитку через фінансові проблеми. На сьогодні 20 студентів пройшли відбір та стали учасниками фонду, переважно комісія фонду обирає 10 студентів, але ми все ж попросили фонд розглянути 20 студентів”, – поділилась Галина Михайлишин.
Засновниця “Повір у себе” Ірина Іванчук розповідає, що вже більше 500 людей з різних університетів отримали підтримку від фонду.
“Це студенти не прості, вони ініціативні, та з сільської місцевості”, – додає Іванчук.
Засновниця фонду поділилась історією з власного життя. ЇЇ чоловік також з маленького села, він мріяв стати пілотом, мріяв досягти чогось, проте батьки не мали змоги йому допомагати.
“Хіба висилали сало та якісь інші продукти. І це одна з причин заснувати фонд”, – розповідає Іванчук.
На даний час “Повір у себе” змінили спосіб підтримки студентів, вони не працюють з окремою людиною, а співпрацюють з цілим університетом.
“Адже розуміємо, що не кожен університет може дати студенту ті цінності, виховати й укріпити у людині той стержень, який не даватиме вступити у компроміси з власними цінностями”, – каже Ірина.
Голова правління Фонду “Повір у себе” Світлана Мозгова жартує, що скорочено фонд називають “ПУС”.
“А першокурсників ми називаємо пусиками”, – каже Мозгова.
Також вона розповіла, за яким критерієм обирають студентів. Вони повинні мати громадянську позицію, вмотивованість у навчанні. Також розглядають матеріальний стан сім’ї студента.
Працівники фонду розповідають, що їм би хотілося давати студентам не лиш матеріальну допомогу, але й створити певну спільноту, аби ці студенти були представниками фонду в університеті.
Студент факультету фізичного виховання і спорту Назар розповів, що дуже радий брати участь у цій програмі.
“Я займаюся громадською діяльністю, добре навчаюся, але стипендії на жаль не маю, бо є інші студенти у яких соціальні пільги, впевнений що ця програма мені допоможе”, – каже хлопець.
10 студентів отримуватимуть за кошти фонду стипендію. Ще десять – тимчасову матеріальну підтримку.