205 тисяч гривень втратила прикарпатка, чекаючи на посилку від незнайомця

Автор: Застава Максим

30 Тра, 2024 13:07

Поділитись публікацією
205 тисяч гривень втратила прикарпатка, чекаючи на посилку від незнайомця

Мешканка Коломийщини заплатила 205 тисяч гривень за вигаданий пакунок з-за кордону від афериста.

Днями до жінки у телеграмі звернувся незнайомець і сказав, що до неї прямує посилка з-за кордону. Для її отримання прикарпатці необхідно було вказати електронну пошту і виконати декілька платежів, пише “Галка” з посиланням на обласну поліцію.

“Аферист кілька днів присилав повідомлення на поштову скриньку про рух посилки: “пакунок надійшов до митниці, необхідно сплатити мито” тощо. Жінка кількома транзакціями перерахувала загалом 205 тисяч гривень на рахунок афериста. Пакунок вона так і не отримала”, – діляться правоохоронці.

А коли таки не отримала омріяного пакунка, зрозуміла, що потрапила у пастку шахраїв.

За цим фактом поліціянти розпочали кримінальне провадження за статтею про шахрайство. Причетних розшукують.

Поліція звертає увагу громадян

  • якщо Ви отримали подібне підозріле повідомлення, де потрібно перейти за сумнівним посиланням, яке вимагає внесення ваших персональних даних – видаляйте його, не відкриваючи;
  • потрібно отримувати дані про надходження посилки лише на офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку;
  • також потрібно перевіряти правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних, адже найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
  • в жодному разі не відповідайте на такі SMS-повідомлення та не переходьте за посиланням. Є великий ризик того, що ваш телефон буде зламано.

У випадку, якщо Ви все ж таки ввели свої особисті дані та/або дані своїх платіжних карт, негайно звертайтеся до технічної підтримки вашого банку.