21 франківських виконавців увійшли до проекту “Як звучить Україна: 700 гуртів та виконавців”
16 Кві, 2016 17:30
“Українська правда” зібрала список із 700 гуртів та виконавців, які представляють усі області України та Крим.
У всі часи з різних причин українській музиці треба було виборювати право на існування, а музикантам — шукати визнання по сусідніх країнах.
Прикладів є чимало. Скажімо, про співачку Джамалу в Україні заговорили лише після її перемоги на конкурсі “Нова хвиля” у Юрмалі. Івана Дорна оцінили тоді, коли схвальні відгуки про нього вже писали найбільші російські видання, пише УП.
Останніми роками ситуація потроху змінюється — українці почали пильніше придивлятися до своїх.Молоді гурти вже легко збирають тисячні зали без жодної реклами, а у прайм-тайм великих телеканалів часом пробиваються виконавці, про яких раніше знали лише користувачі соцмереж.
Музиканти визнають, що технічно музику створювати стало легше: британський гурт Gorillaz, приміром, записав свій четвертий альбом на звичайний Apple iPad.
Шукати аудиторію теж вже не так складно: достатньо викласти кліп на YouTube, і якщо продукт хороший — популярність не забариться.
Світові ЗМІ заговорили про криворізький гурт Brunettes Shoot Blondes саме після того, як відео на композицію Knock Knock зібрало мільйони переглядів в інтернеті.
Однак для деяких інших українських виконавців досі проблемою є те, що вони не можуть потрапити в ефіри загальнонаціональних радіостанцій. Артисти переконані: музичні редактори відмовляються брати їхні пісні лише з однієї причини — бо вони виконані державною мовою.
Дійсно, немає нічого хорошого в тому, що доводиться чекати ночі, аби почути по радіо Марію Бурмаку чи “Братів Гадюкіних” . Боротися з цією ситуацією вирішив вже колишній міністр культури В’ячеслав Кириленко. Він обрав найлегший шлях — шлях заборон і обмежень.
З ініціативи урядовця у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3822. Документ зобов’язує радіостанції формувати свої ефіри так, щоб 37,5% пісень в них були україномовними.
Проте законопроект був виписаний таким чином, що викликав спротив радійників і пересварив музикантів. Ініціативу Кириленка назвали популістською, такою, що не враховує інтересів радіоіндустії та ділить артистів на “більш українських і менш українських”.
Перш ніж наводити лад у музичній галузі, її слід ретельно дослідити. Жоден хороший лікар не виписуватиме пігулки пацієнтові, якого не бачив у вічі. То чи варто міністрам і депутатам “лікувати” тих, про кого нічого не знають?
З думками про це “Українська правда” зібрала список із 700 гуртів та виконавців, які представляють усі області України та Крим. Ми намагалися проаналізувати, який продукт вони пропонують, і дати змогу читачам оцінити його якість.
До переліку ввійшли 21 франківський виконавець. Зокрема Брати Блюзу, КораЛЛі, Ла-Манш, Міка Ньютон, Мольфа, Лама, Орбахоса, Пан Пупець, Патроничі, Перкалаба, Рура, Тіна Кароль, Турбо-Техно-Саунд, Фантом-2, Фліт, Хвилю тримай, Gutzul Magik Foundation, KARNA, Les Stens, Nashiem Worryk, Qarpa (Фактично самі).