22-річного воїна та чемпіона світу з кікбоксингу Станіслава Зорія з Івано-Франківська протезують у США (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

07 Dec, 2023 19:15

Поділитись публікацією
22-річного воїна та чемпіона світу з кікбоксингу Станіслава Зорія з Івано-Франківська протезують у США (ФОТО, ВІДЕО)

22-річний Станіслав Зорій — дворазовий чемпіон світу з кікбоксингу серед юніорів. 18 березня 2022 року вирушив на Київ, де виконував операції із зачищення території області від росіян. Згодом Станіслав звільняв Ізюм від окупантів. У 2023 році отримав мінно-вибухове поранення: все сталося раптово.

Читайте також: Вперше пройшов три кілометри: воїну з Франківська Стасу Зорію у США встановили протез і ортез на ноги (ВІДЕО)

Про це розповіла президентка фонду «Revived Soldiers Ukrainе» Ірина Ващук-Дісіпіо, інформує “Галка” з посиланням на “Вікна”.

«Саме поранення отримав вже в 2023 році, коли авто зі Стасом і його побратимами наїхало на міну. Підрив. Вогонь. Все, що пам’ятає Стас — це те що він дуже хотів жити. Шок, що однієї ноги немає не зупинив хлопця виповзти з бойової машини. Боєць одразу втратив свідомість і прокинуся вже в лікарні Мечнікова в Дніпрі. Хто знайшов Станіслава на Бахмутській дорозі, хто завіз до польового шпиталю, воїн не знає. Тільки в Мечнікова (Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені Мечникова. — Ред.) Станіслав дізнався, що він єдиний хто вижив з тієї машини після підриву».

Зараз Станіслав Зорій із Івано-Франківська проходить тривалий шлях лікування реабілітації. Два місяці його забрали до «Next Step Ukraine» на нейрореабілітацію. Окрім того, що у бійця ампутована нога вище коліна, також перебиті нерви на руці і нозі. Наразі Станіслав прилетів до США на біонічне протезування ноги та ортезування іншої ноги в Орландо в Prothetic and Prosthetic & Orthotic Associates (POA).

Ціна питання на протезування й ортезування — $30,000 і $4,000, зазначає Ірина Ващук-Дісіпіо. Немедичні витрати волонтери змогли закрити частково завдяки донорам з України. Також гурт «Green Grey», поїхавши в тур Україною, пообіцяв передати певну суму коштів.

У Чикаго для допомоги Станіславу та іншим воїнам доєдналися минулого тижні три українські парафії. Так, церква Святої Ольги і Володимира передала $20,300, парафія Української католицької церкви Непорочного Зачаття в Палентайні — $7,400 і православна катедра Святого Володимира — $656.

«Частина з благодійних збірок піде на потребу важкопораненого воїна Станіслава Зорія. І ми дякуємо всім, хто підтримує наших воїнів України сьогодні», — зазначила президентка фонду.