22-річному захиснику з Коломийщини Володимиру Лободюку посмертно надали звання Героя України (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

26 Лют, 2024 12:07

Поділитись публікацією
22-річному захиснику з Коломийщини Володимиру Лободюку посмертно надали звання Героя України (ФОТО)

22-річний старший лейтенант Володимир “Дикий” Лободюк загинув 16 грудня 2022 року під Бахмутом на Донеччині. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті України, Президент Володимир Зеленський присвоїв воїну звання Герой України (посмертно).

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт президента України. 

Указом президента від 24 лютого 2024 року, старшому лейтенанту Володимиру Лободюку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Володимир народився у селі Коршів на Івано-Франківщині. З дитинства мріяв про військову кар’єру. Навчався у Коропецькому ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою. Потім закінчив Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

Після випуску служив у 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді Збройних сил України. Командував мінометною батареєю.

Під час повномасштабної війни з перших днів брав участь у захисті України від російських окупантів.

16 грудня 2022 року військовий потрапив під ворожий кулеметний вогонь, коли повертався з бойового завдання, в районі села Яковлівка. Отримавши поранення у груди, встиг повідомити про це, однак загинув, поки побратими евакуювали його з поля бою.

“Завжди з усмішкою, надихав всіх навколо, людина-позитив, ніколи не відмовляє і завжди прийде на допомогу. Кращий онук, побратим, товариш та командир”, – розповів побратим полеглого воїна.
 
Поховали захисника у рідному селі на Івано-Франківщині. У Володимира залишилися батьки, двоє братів, дві сестри та бабуся.
 

 

 
 

Читайте також: Зеленський підписав закони про призов з 25 років та електронний кабінет військовозобов'язаного