23 вулиці планують перейменувати в Калуській громаді

Автор: Зелінська Таня

12 May, 2022 08:13

23 вулиці планують перейменувати в Калуській громаді
10 травня у Калуші відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню.
 
Цій зустрічі передувала велика робота з вивчення назв топонімів всіх населених пунктів нашої Калуської громади.

Працювали і фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади. Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість – то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток, інформує “Галка” з посиланням на Калуську міську раду.

Головне завдання, яке поставлено було перед робочою групою, чітко сформульоване в самій її назві. Відповідно – обговорили всі пропозиції від учасників засідання та визначилися з переліком назв вулиць, які, на консолідовану думку робочої групи, першочергово підлягають перейменуванню.

Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова.

А в сільських населених пунктах відповідно:

Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева;

Вістова – 9 травня;

Мислів – Дружби, Ковпака;

Пійло – Ковпака, Семанишина;

Ріп’янка – 1 травня;

Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська;

Тужилів – 9 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які документи треба переоформляти при зміні назви вулиць

Весь перелік вулиць згідно з протоколом засідання робоча група передасть до профільної комісії міської ради з рекомендацією їх перейменування.

Щодо нових назв – то слід зазначити, що це буде відбуватися у відповідності до чинного законодавства. В першу чергу йдеться про Закон України «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку.

А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry