У центрі Франківська хочуть збільшити пішохідну зону, задоволені не всі (ФОТО)
29 Гру, 2016 15:27
29 грудня в Івано-Франківську відбулися громадські обговорення проекту рішення “Про створення пішохідної зони з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста”.
Відповідно до нього, пішохідну зону з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста хочуть облаштувати в межах вулиць Галицька (від вул. Новгородська до ресторану «Фран-Ко»), Станіславська, Тринітарська, Шеремети, Старозамкова, Страчених націоналістів, Вірменська, Труша, Л.Українки (від вул. Вітовського до вул. Труша), Вітовського (від вул. Л. Українки до пл. Ринок), пл. Міцкевича (від вул. Крушельницької до вул. Вітовського), пл. Ринок та майдан Шептицького.
Якщо виконкому проголосує за проект рішення, то з 1 березня 2017 року буде заборонено наскрізний проїзд та обмежать в’їзд транспортних засобів в пішохідну зону.
“Ми не робимо щось нове. У 2012 році затвердили програму щодо встановлення знаків і підвищення комфорту на пішохідних зонах”, – зазначив керівник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак.
його словами, пішохідна зона зробить місто більш привабливим для містян і туристів. Коли людина прогулюється, а не їде, більше шансів, що вона зайде у якийсь магазинчик. У проекті рішення вказано, що на згадану територію товар підприємці у магазини мають право завозити із 6 до 23 години. Підприємці обурені перспективою працювати вночі, а також цікавляться, де їм паркуватися.
“Ми власники приміщень. Мені 60 років, пенсії не вистачає. Я маю до 23 години чекати на машину?”, – обурилася жінка.
Вона не бачить користі для міста від збільшення пішохідної зони.
“Хто заплатив, паркується де хоче, зокрема, під Ратушею”, – обурюється підприємиця Тамара Соловейчик.
Ганчак нагадав, що у центрі є 68 паркомісць. Якщо автівка припаркована в неналежному місті, слід викликати поліцію. Дехто з присутніх вважає, що таке рішення ускладнить рух транспорту. Водії хочуть альтернативного місця для проїзду та паркування. Ганчак заохотив присутніх вносити свої пропозиції, адже обговорення для цього й проводять. Виконком ознайомиться із проектом засідання.
Юрист Ігор Фріс вважає, що у міста вкрали ділянку землі, поставили знаки обмеження, а водії мають платити за проїзд кошти. Мова про паркувальні зони. Чоловік питає, чи є доцільно робити там пішохідну зону, чи мають розробники проекту статистику ДТП на цьому місці. Представники поліції таких даних не мали, бо до них не надходило відповідного запиту. У проекті вказано, що у зоні, яку хочуть зробити пішохідною, право проїдзу матимуть місцеві мешканці. Фріс вважає дискримінацією те, що туди не зможуть заїхати особи, які фактично там проживають, а приписані в іншому місці. Він пропонує підприємцям, людям, котрі там працюють, чи живуть дати дозвіл на в’їзд.
“Треба дати півгодини підприємцям, щоб вони розгрузили товар під час робочого дня”, – прокоментував юрист.
Висловлені під час обговорення пропозиції врахують. 5 січня проект рішення розглянуть на засіданні виконкому.