«24 лютого я прокинувся о 6:00, а вже опівдні здійснював хакерські атаки на російські сайти», – волонтер з Прикарпаття Олег Сеньків
08 Сер, 2023 11:05
Розповідаємо про волонтерську діяльність у Єзупільській громаді, що в Івано-Франківській області з Олегом Сеньківом. Громадська організація «Моє майбутнє» — це команда молодих громадських активістів та волонтерів, яким довіряє та підтримує громада Єзуполя. Її очільник — Олег Сеньків — розповідає, що війна розділила історію ГО на «до» і «після».
Шлях Олега, як громадського діяча, розпочався зі школи. Хлопець пригадує, що в їхній громаді працювала ініціативна група молодих людей, яка організовувала різноманітні заходи. Їхня злагоджена командна робота надихала його. Тому, коли у 2012 році ГО «Моє майбутнє» припинило активну діяльність, ідеї та ініціативи учасників продовжили жити. У 2018 році після організації різдвяного вертепу Олег запропонував відновити колишні активності, а вже у 2019 році офіційно зареєстрував власну ГО: «У селищі було мало дозвілля. Особливо такого, що зацікавлювало б і розвивало молодь. Тому ми почали організовувати різноманітні активності: щорічний фестиваль на День дітей, Єзупільський бал — уже вчетверте, мультибал для діток до 18 років, різноманітні квести та інше».
Все змінилося 24 лютого 2022 року.
Олег Сеньків пригадує, як зустрів початок великої війни: «24 лютого я прокинувся о 6:00, а вже опівдні здійснював хакерські атаки на російські сайти. Я дізнався про війну, побачивши сповіщення в телеграм-каналі про ракетні удари по аеропорту в Івано-Франківську. На третій день вторгнення я пішов працювати у місцевий штаб допомоги військовим».
З цього дня, як пригадує Олег, кон’юнктура руху ГО «Моє майбутнє» змінилася назавжди. Все почалося з питання: на який рахунок збирати кошти на ліки воїнам? Тоді Олег запропонував використати рахунок його ГО, адже люди в громаді довіряли їхній команді. Після цього розпочалися збори за зборами. Хлопець жартує, що якщо ти ніколи не збирав на тепловізор — значить, не був волонтером.
Змінилася і роль Олега в команді. Він став комунікаційником — посередником між громадою, їхніми запитами, пропозиціями та командою волонтерів. Показово, що за останні місяці значно змінилися і запити військових та пропозиції від жителів громади: якщо раніше кошти збирали на ліки, засоби гігієни, продукти та розвантажувальні жилети, то зараз це переважно технічні засоби. Так діяльність ГО «Моє майбутнє» розділилася на 2 напрями: молодіжне волонтерство та військове.
Труднощі місцевих волонтерських організацій
Олег пригадує, що найбільшою проблемою для їхньої команди до війни була комунікація із владою. Іноді накладалися заходи, іноді не було розуміння і координації у проведенні спільних подій. Наразі ці проблеми вирішилися. Проте найскладнішою все ще залишається ситуація із фінансуванням.
Інша проблема — стрімке зниження кількості і якості людського ресурсу. Якщо на початку війни охочих волонтерити були сотні, то зараз це 5-10 людей, які готові тягнути на собі великі проєкти і працювати за кількох спеціалістів. Тому багато процесів у ГО були зупинені, натомість команда зосередила увагу на зборах для односельців, які знаходяться на фронті.
Як зміниться волонтерство після війни?
Олег переконаний, що після нашої перемоги їхня організація створюватиме більше можливостей для реалізації молоді та дітей. Навіть у цей складний час війни команда продовжує свою діяльність у культурно-мистецькому та просвітницькому напрямах. Волонтери проводять благодійні заходи, а виручені кошти із них спрямовують на допомогу військовим-односельцям.
Три переконливі факти від Олега Сеньківа, чому варто спробувати стати волонтером:
— волонтерство — це важливий фактор оцінки вас як кандидата на певну посаду для закордонних роботодавців;
— ви розширите своє коло знайомств та зможете досягти більшого у особистісному розвитку;
— регулярний вихід із зони комфорту допоможе вам стати сміливішим та вдосконалити свої навички у найрізноманітніших сферах.
Проєкт «Волонтерство for everyone» організовано ГО «Ти Зміни» у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.