24 роки тому ВР УPCP прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Більшість про цю дату не знає – експерт

Автор: Турій Роман

16 Jul, 2014 17:25

Поділитись публікацією
24 роки тому ВР УPCP прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Більшість про цю дату не знає – експерт

24 роки тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української PCP прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Читайте також: Фонд Порошенка відправляє на фронт велику партію зимової форми (ВІДЕО)

Це фактично була програма побудови незалежної держави. Декларація надала поштовх і напрямок процесу утворення національних держав на теренах падаючої комуністичної імперії. За місяць Верховна рада Білоруської РСР прийняла декларацію про суверенітет республіки, яка повторювала тези української декларації про побудову самостійної держави.

День прийняття Декларації був оголошений святковим і вихідним на території України. За відсутності інших ритуалів у першу річницю прийняття Декларації комуністичні керівники урочисто несли квіти до пам’ятників Леніну, які обов’язково були у центрі кожного міста.

Насправді, відзначає громадський діяч Віталій Перевізник, сумнівно, що франківці знають про те, яка саме сьогодні дата. Якщо би провести із цього приводу символічне опитування, то більшість би відзначило, що нині – День бухгалтера. Насправді, з точки зору психології – це сумно, саме у цьому можна шукати витоків всіх тих подій, які нині відбуваються в державі.

Відомо, що про пам’ятну дату пам’ятає Президент Петро Порошенко. Із цього приводу він навіть звернувся до народу.

«Сила національного духу та єдність у визначальні історичні моменти допомагали нам здолати всі труднощі на шляху розбудови і зміцнення державності. Наразі наша країна переживає суворі випробування. Але я твердо переконаний – український народ дасть гідну відповідь на всі виклики сьогодення. Ми обов’язково переможемо. Суверенна і соборна Україна стане сучасною європейською державою – заможною і сильною», – йдеться у зверненні Порошенка, інформує прес-служба Глави держави.