25 кращих винаходів 2015 року з версією журналу Time (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Dec, 2015 15:35

Поділитись публікацією
25 кращих винаходів 2015 року з версією журналу Time (ФОТО)

Щорічно журнал Time складає список винаходів, які роблять життя кращим і комфортнішим, а іноді – просто веселішим. Давайте подивимося, що потрапило в топ в цьому році.

«Ховерборд»

Ховерборд

Ben Larcey / flickr.com

Наполовину Сегвей, наполовину скейтборд – це «гіроцикл-ховерборд». Hover перекладається з англійської як «парити», і хоча в даному випадку «ховерборд» не зависає над землею, він тим не менш завоював звання найпопулярнішого продукту цього року. Серед фанатів «ховерборд» – Джиммі Феллон (Jimmy Fallon) і Кендалл Дженнер (Kendall Jenner).

Коли людина застрибує на «ховерборд», пристрій використовує пару електричних гіроскопів – по одному під кожною ступнею, щоб збалансуватися автоматично. Управляється борд переносом ваги тіла. Завдяки цьому, можна робити різні трюки і навіть танцювати. Макс Йеллін (Maxx Yellin), співзасновник PhunkeeDuck, однією з 20 компаній, які виробляють «ховерборд», бачить великі перспективи пристрою.

«Ховерборд» може стати новим видом транспорту для переміщення по місту або в університетах.

Британська влада недавно відзначилася, оголосивши використання «ховерборд» на громадських територіях поза законом. В залежності від марки і особливостей вартість «ховерборд» коливається від 350 до 1 700 доларів. Що ж, за зручність доводиться платити.

Підземний парк

підземний парк lowline

Такого парку ви ще не бачили. Ден Бараш (Dan Barasch) і архітектор Джеймс Ремсі (James Ramsey) намагаються перетворити занедбане підземне трамвайне депо в Нью-Йорку в парк Lowline, повний зелені, квітучих рослин і зон відпочинку під сонцем. Це стало можливим завдяки системі «дистанційного сонячного світла». Вона збирає сонячне світло, яке відбивається від оточуючих дахів, і направляє його під землю за допомогою волоконно-оптичних кабелів. Під куполом парку розташовані елементи, які розсіюють світло, необхідне для росту рослин.

Щоб довести спроможність придуманої технології, Бараш і Ремсі створили прототип парку – Lowline Lab. Для створення самого парку потрібно отримати ще кілька дозволів і 70 млн доларів. Але Дена, який вже залучив більш 3300 прихильників на Kickstarter, це не лякає. Він упевнений, що занедбані місця можна використовувати для суспільного блага.

Датчик, який визначає наявність глютену

Датчик Nima, що визначає наявність клейковини

Мільйони людей, які страждають на целіакію, або непереносимістю глютену, переживають, що страви в ресторанах можуть містити підвищену кількість слідів білка. Сенсор Nima, який почне продаватися в наступному році, полегшить їм життя, дозволивши перевірити будь-яку їжу і напої за дві хвилини.

Зразок поміщається в пристрій, і антитіла, які знаходяться в одноразовому картриджі, починають пошук слідів глютену. Якщо вони виявлені, на екрані Nima з’являється нахмурена пика, якщо ні – посмішка. Ширін Йейтс (Shireen Yates), співзасновник компанії 6SensorLabs, яка страждає непереносимістю глютену, мріє, що люди зможуть вечеряти поза межами дому і не боятися при цьому за здоров’я. Компанія сподівається застосувати цю ж технологію, щоб визначати наявність в їжі інших алергенів, наприклад арахісу або молочних продуктів.

Біонічні вуха

Бионические вуха Here Active Listening

Якщо ви опинилися в нестерпно шумному місці, у вас є два виходи: заткнути вуха або змиритися. А що, якщо ви зможете прибрати тільки один дратівливий звук, не заглушаючи інші? Або просто зменшите гучність, як у телевізорі? Такий ефект обіцяють навушники з системою Here Active Listening від компанії Doppler Labs з Нью-Йорка.

На відміну від інших слухових апаратів, які заглушають або підсилюють всі звуки одночасно, ці навушники синхронізуються з додатком для смартфона, в якому користувач може вручну вибрати звуки, від яких він хоче позбутися. Тобто можна стояти на платформі в метро і нормально розмовляти, заглушивши звуки поїздів. Або, припустимо, заглушити плач дитини в літаку і при цьому чути все інше.

Спочатку вони були розроблені для музикантів і концертів, але тепер доступні всім. Доставка почнеться в грудні.

Цифровий стетоскоп

цифровий стетоскоп Eco core

Прослухати серцеві ритми пацієнта через стетоскоп і виявити порушення, покладаючись тільки на свій слух і досвід, – завдання на межі між медициною і мистецтвом. Але тільки не з Eko Core. Підключивши цей адаптер до звичайного стетоскопу, можна завантажити звук серцевих ритмів в смартфон. Потім додаток проаналізує звук і порівняє його зі зробленими раніше записами, що допоможе докторам виявити шуми, аномалії серцевого клапана та інші порушення, які неможливо вловити неозброєним вухом.

Сьогодні проводяться випробування Eko Core в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско. Їх очолює доктор Джон Чорба (John Chorba), кардіолог і консультант винахідників. Якщо пристрій працюватиме так, як повинен, це скоротить кількість помилок при постановці діагнозу і дозволить відмовитися від дорогих тестів начебто ехокардіографії.

Гарнітура доповненої реальності

HoloLens Microsoft

Гарнітури віртуальної реальності, такі як Oculus Rift, переносять вас в океан з дельфінами або в гущу битви при Ватерлоо. А HoloLens Microsoft доповнює вашу реальність. Надівши гарнітуру, ви можете захищати свій будинок від нападу роботів, «робити операцію» на реальну людину, управляти 3D-моделями. Вже зараз HoloLens використовуються НАСА для імітації місцевості Марса в лабораторіях і студентами-медиками для аналізу віртуальних внутрішніх органів.

Макарони, що заряджають енергією

Паста Banza

«Об’ївся макаронами і відчуваєш себе як лайно», – говорить про звичайну пасті Брайан Рудольф (Brian Rudolph), творець Banza. Banza – це паста, зроблена з нуту, а не з пшениці. Ця проста заміна, прийти до якої вдалося методом проб і помилок, дозволяє тепер насолоджуватися здоровою вечерею.

Banza (скорочення від гарбанзо – одна з назв нуту) містить в два рази більше білка і в чотири рази більше клітковини, ніж звичайна паста, але набагато менше вуглеводів і клейковини. Сумніваєтеся, що вона хороша на смак, тоді зверніть увагу на статистику продажів. Пасту Banza почали продавати торік у двох магазинах США, зараз її можна знайти в 1700 магазинах, включаючи супермаркети Fairway, де вона нещодавно стала найбільш продаваною пастою, обігнавши навіть традиційну.

Зараз Рудольф і його брат Скотт планують переробити і такі продукти, як піца і каша.

Люди хочуть їсти здорову їжу. Ми бачимо в Banza гідну і повноцінну заміну улюбленим продуктам.

Настільна ДНК-лабораторія

Настільна ДНК-лабораторія

Дослідження ланцюжка ДНК може зайняти цілий день. Juno скорочує цей процес до трьох годин, що полегшить вченим завдання пошуку донорів кісткового мозку та ліків від аутоімунних захворювань. Ключ до успіху – мікрочіп Fluidigm, який може досліджувати зразок, в 1000 разів менший, ніж крапля води.А ще у пристрої чудовий «обтічний» дизайн. Марк Унгер (Marc Unger), старший віце-президент Fluidigm, бачить безліч можливостей застосування нового пристрою в лікарнях і лабораторіях.

Будинок, що допомагає бездомним почати життя заново

Star Apartments, притулок для бездомних

Житло для бездомних – це зазвичай тимчасові притулки або склади. Star Apartments в Лос-Анджелесі ламають це подання своїм дизайном, більше нагадує невелике поселення, а не єдину будівлю. 102 квартири-студії, чотири тераси, клініка на першому поверсі і сад, бігова доріжка і простір для класних кімнат. Завдання притулку – вилікувати людей, від яких відмовляються міські клініки, допомогти вирішити якісь питання і, можливо, почати життя заново.

Безпечна вантажівка

Безпечний вантажівка з Safety Truck

Щороку тисячі людей отримують травми і гинуть у ДТП, бо не бачать небезпеку через вантажні автомобілі. Особливо часто це відбувається в Аргентині з її вузькими і звивистими дорогами. Samsung і рекламне агентство Leo Burnett знайшли творче рішення проблеми і створили систему, яка транслює відео з камер в передній частині вантажівки на чотири екрани ззаду, надаючи водіям ясну картинку того, що відбувається. У ході першого випробування вантажівка з Safety Truck подолав тисячу км за три дні без пригод. Зараз Samsung вдосконалює технологію і працює з аргентинськими чиновниками з питань її широкого впровадження.

Трекер самопочуття дитини

трекер самопочуття дитини

«Все в порядку з моєю дитиною?» На це питання, яке хвилює батьків, збирається відповісти компанія Sproutling, випускаючи свій перший продукт. Пристрій, схожий на звичні фітнес-трекери, фіксує серцевий ритм дитини, температуру тіла, стан та інші дані і, якщо є привід для тривоги, посилає батькам повідомлення в додаток для смартфона.

Після того як пристрій вивчить звички дитини, він зможе прогнозувати, коли, наприклад, дитя прокинеться. Виконавчий директор компанії і батько двох дітей Кріс Брюс (Chris Bruce) розповідає, що мета проекту – дати батькам більше даних про поведінку і самопочуття дітей.

Аеропорт для дронів

аеропорт для дронів в Руанді

Amazon і Google мріють доставляти товари безпілотниками. Однак є одне питання: де їм базуватися? За підказкою гіганти можуть звернутися до Руанди, де починається будівництво першого аеропорту для дронів. Це нововведення дозволить швидше доставляти в країну продукти, медикаменти, електроніку та інші товари.

За словами представника архітектурної фірми Foster + Partners, провідною перший етап будівництва, проект в Руанді досить скромний. Однак він може стати каталізатором для подібних починань у країнах, яким теж необхідно прискорювати доставку життєво важливих речей. Аеропорт в Руанді планують добудувати в 2020 році.

Нижня білизна для «цих» днів

трусики для жінок

Протягом десятиліть жінки користуються під час менструації прокладками і тампонами. Це не завжди зручно, до того ж вимагає щомісячних витрат. Чи не може саме нижню білизну комфортно захищати від протікань? Цим питанням задалися сестри-близнюки Мікі і Радха Агравал (Miki and Radha Agrawal) зі Шрі-Ланки. Разом з ще одним компаньйоном – Антонией Данбар (Antonia Dunbar) – вони відкрили виробництво класичних трусиків і стрінгів, які можуть замінити прокладки.

Трусики утримують вологу у шарі з антимікробної тканини. Вони багаторазові, після використання потрібно просто випрати. Залежно від особливостей організму, хтось зможе використовувати тільки трусики, а комусь буде потрібно додатковий захист.

Ліжко в коробці

матрац Casper

Покупка нового матраца – вельми тривалий процес. На вас обрушується лавина варіантів, з яких доводиться болісно вибирати один. Філіп Крим (Philip Krim), CEO компанії Casper, вирішив полегшити життя любителям комфортного сну. Ідея проста: запропонувати покупцям матрац тільки одного стилю.

Він зручний, недорогий і продається онлайн. До клієнта матрац прибуває у вакуумній упаковці. Протягом 100 днів його можна повернути назад, якщо він не сподобається. Однак Крим стверджує, що таке рідко трапляється. Очікується, що продажі матраців Casper цього року перевищать 75 млн доларів.

Віртуальні кисть і полотно

Apple Pencil

Приблизно 450 років тому винайшли олівець. За цей час він став настільки звичним, що ми встигли забути, наскільки це чудова штука. Їм можна писати під будь-яким кутом, а насиченість кольору залежить від сили натискання.Помарки можна легко стерти. Відтворення особливостей олівця в цифровому форматі займало уми інженерів багато років, ось чому останній винахід Apple так вражає.

Apple Pencil дозволяє користувачам малювати і писати на екрані, як ніби це аркуш паперу. Працює він в тандемі з iPad Pro – планшетом, який швидше, ніж 80% лептопів, проданих торік. Це поєднання обіцяє появу нових способів створення картин, анімації, креслень.

“Можна доторкнутися до будь-якого місця екрану, він реагує тільки на олівець. І це дивовижно” – Дон Шарк (Don Shank), арт-директор Pixar

Кросівки, які можна «зав’язати» однією рукою

кросівки Nike Flyease 8

У 2012 році Меттью Уолцер (Matthew Walzer), страждаючий церебральним паралічем, відправив лист до Nike. У ньому підліток розповів, що хоче вступити до коледжу, який обере сам, і не хвилюватися при цьому, що кожен день хтось повинен буде допомагати йому зав’язувати шнурівки.

Ця ідея сподобалася компанії Nike, адже кросівки з простим способом шнурівки підійдуть усім споживачам і полегшать життя особливим людям, таким як Меттью. У цьому році Nike спільно зі знаменитим баскетболістом Леброном Джеймсом (LeBron James) представила Flyease 8 – кросівки з механізмом, керованим однією рукою.

“Це нагадує відкриття і закриття дверей,” – Тобі Хетфілд (Tobie Hatfield), головний дизайнер проектної групи

Потрібно всього лише смикнути за ремінець, який затягне шнурок. Ще є над чим попрацювати: якщо смикнути ремінець занадто швидко або занадто сильно, то застібка може зламатися. Однак Меттью Уолцер, який зараз навчається на другому курсі в університеті Флориди, говорить, що Nike Flyease 8 вже дають йому прекрасне почуття незалежності і зручності.

Сковорода з Bluetooth

Сковорода з Bluetooth

Коли ми готуємо незнайому страву, то задаємося одними і тими ж питаннями: чи достатньо розігріта сковорода, чи не пора перешкодити, їжа вже готова або потрібно ще потримати? Сковорода Pantelligent відповість на них. У додатку для смартфона вибираєте рецепт, а сковорода, використовуючи Bluetooth і датчик нагріву, відсилає повідомлення на екран. Так що ви точно знаєте, коли перевернути стейк, щоб прожарка була середньою.

Все стає краще, коли є bluetooth

Коли творці Pantelligent Умберто Еванс (Humberto Evans) і Майк Роббінс (Mike Robbins) тільки роздумували над концептом сковороди в Массачусетському технологічному інституті, Умберто відмінно готував, а ось Майк ледве міг посмажити яєчню. Зараз, за ​​словами Еванса, його колишній сусід по кімнаті легко готує курку Piccata. Так що користь «розумної сковороди», яка надійшла в продаж жовтні, очевидна.

Книга, яка фільтрує воду

книга, яка фільтрує воду

663 млн осіб не можуть дозволити собі чисту питну воду, бо фільтрація – складний і дорогий процес. Виручити може Drinkable Book, яку вчені розробляли кілька років. Її сторінки – фільтри для води, які затримують до 99% шкідливих бактерій. Ці дані отримані під час випробувань книги в Бангладеші, Гані та Південній Африці. Інструкції з використання розміщені на сторінках книги.

І хоча дослідникам ще належить визначити, чи може «книга» видаляти всі забруднення, включаючи віруси, винахідники сповнені оптимізму і стверджують, що у них вже є партнери, які готові фінансувати тестування і великомасштабне виробництво.

Пилосос для океану

очисна конструкція для океану

Якщо виловити весь пластикове сміття з Тихого океану, він займе площу, рівну площі штату Техас. І з кожним днем ​​його все більше. Виловлювання сміття сітками – дорогий і трудомісткий процес. Розробники Ocean Cleanup Project пропонують розмістити плаваюче загородження довжиною 100 км і загальною вартістю 15 млн доларів і захоплювати сміття, використовуючи течії.

Сітка буде розміщена на відстані трьох метрів від поверхні води так, щоб риби могли проплисти. Якщо випробування в наступному році пройдуть успішно, повне очищення почнеться в 2020-му. За оцінками дослідників, за 10 років вона допоможе знизити кількість сміття на 42%.

Особистий детектор забруднення повітря

детектор повітряних забруднень

Детектор Tzoa розпізнає склад повітря навколо вас, щоб ви не дихали забруднювачами або алергенами. Стаціонарний пристрій, розроблений Кевіном Хартом (Kevin R. Hart), вимірює температуру, кількість твердих частинок (пил, пилок, цвіль, вихлопні гази), щільність потоку сонячної радіації і відправляє дані по хмарі в установи, які можуть виробляти аналіз повітря.

У травні компанія планує запустити виробництво переносних детекторів. Завдяки їм можна буде намічати пішохідні маршрути таким чином, щоб уникнути алергенів начебто пилку, наприклад.

М’ячик, який вчить дітей “кодувати”

Hackaball, м'ячик, який вчить програмуванню

Попит на програмістів стрімко зростає, тому компанія Made by Many пропонує навчати дітей програмуванню з ранніх років. Hackaball – іграшка, яка синхронізується з мобільним додатком і дозволяє користувачам програмувати, коли і як вона загориться. Цю можливість можна використовувати в грі. Під час одного з тестів діти задали установки, які змінюють колір м’ячика у випадкові проміжки часу, і грали в «гарячу картоплю».

Вільям Оуен (William Owen), стратегічний директор Made by Many, каже, що особливість Hackaball в тому, що це програмування, уживане в реальному житті, а не абстрактне написання коду на екрані. Здається, ця концепція багатьом до смаку: на Kickstarter її підтримали 2800 користувачів. Вони зібрали 240 000 доларів. Перші екземпляри Hackaball почнуть доставляти в січні.

Віртуальна реальність зі шматка картону

Google Cardboard

Ажіотаж навколо пристроїв віртуальної реальності справедливо зосереджений навколо преміум-гарнітур, наприклад Oculus Rift і HTC Vive, які стоять кілька сотень доларів. Однак Google Cardboard є у своєму роді революційної штукою. З 2014 року кожен може зі шматка картону зібрати свій пристрій віртуальної реальності, використовуючи безкоштовну інструкцію і смартфон. Є програми, за допомогою яких можна управляти машиною або побувати на концерті, можна навіть зіграти в захоплюючу гру.

“Ми говоримо людям: «Гей, просто вставте смартфон в шматок картону, і ви побачите щось вражаюче!» І коли вони роблять це, вони в шоці,” – Клей Бейвор (Clay Bavor), Google

Музичний інструмент, що імітує десятки інших

Artiphon

За статистикою, 70% дорослих хотіли б регулярно грати на музичному інструменті, але тільки 5% це роблять. Частково так відбувається тому, що складно вибрати тільки один інструмент. Artiphon імітує десятки різних інструментів. І не тільки за звучанням, але і за манерою гри.

На ньому можна бринькати, як на гітарі, або стукати, як по клавішах піаніно. А можна поєднувати варіанти і ніби грати на банджо, а іноді барабанити по ньому. Artiphon вже зібрав 1300000 доларів на Kickstarter.

“Ми намагаємося відкрити новий шлях до музичної творчості,” – Джейкоб Гордон (Jacob Gordon), співзасновник Artiphon

Електричний позашляховик

позашляховик Tesla Model X

Tesla Model X, представлена ​​у вересні, не просто екзотика, але придатний для життя автомобіль. Цей електричний позашляховик може проїхати 402 км без підзарядки і вміщає сімох пасажирів. Задні двері Model X відкриваються вгору, нагадуючи машини майбутнього, а розганяється авто до 100 км менше ніж за чотири секунди. Занижений центр ваги забезпечує хорошу керованість, що рідкість для позашляховика. Глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) говорить, що споживачі повинні бачити: будь-який автомобіль можна зробити електричним.

Іграшка, з якою можна поговорити

На відміну від інших мовців іграшок, які тільки повторюють за дитиною фрази, динозавр, зроблений з використанням технології IBM’s Watson, осмислено спілкується з дітьми у віці від 5 до 9 років. Він може відповідати на передвстановлені питання, наприклад: «Яка відстань до місяця?», А також чути відповіді дітей. Так що динозавр допомагає дітям розвивати математичні здібності, ставлячи питання, припустимо, «Скільки буде 2 + 2?» І «Чи можеш ти дорахувати до 10?».