2,5 мільйонів українців отримають підвищення пенсій – Гройсман

Автор: Зелінська Таня

28 Чер, 2019 14:02

2,5 мільйонів українців отримають підвищення пенсій – Гройсман

Уряд Гройсмана ухвалив рішення, яке підвищує мінімальні пенсії громадянам з великим стажем роботи і невеликими зарплатами. Їхні пенсії будуть перераховані вже з 1 липня та становитимуть щонайменше 2 тисячі гривень.

Читайте також: Верховна Рада не прийняла відставку Прем'єр-міністра

«Для нас найважливіше завдання – допомогти і підтримати пенсіонерів, які все життя відпрацювали, але мали невелику зарплату. Це ще один системний крок, який дозволяє не робити разових доплат, а проводити системні дії», – сказав прем’єр-міністр та лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

Вже з 1 липня жінки, які мають стаж понад 30 років, і чоловіки зі стажем понад 35 років, отримають підвищення пенсій. Як правило, люди, які мають високий трудовий стаж, але отримували низьку заробітну плату, отримують 1500-1600 гривень пенсії. Це відбулося тому, що формула перерахунку пенсій враховує не тільки стаж, а й заробітну плату. В середньому їхня пенсія складатиме не менше 2 тисяч гривень.

«Ми ухвалюємо рішення, що 2,5 мільйонів українців отримають підвищення пенсій», – зазначив прем’єр Гройсман.

З жовтня 2017 року – це вже 5-й перерахунок. Спочатку підвищення пенсій отримали всі категорії пенсіонерів, в тому числі військові пенсіонери. Також пенсіонери з невеликими нарахуваннями, а це близько 1,8 млн людей, отримали разову доплату – завдяки додатковим бюджетним надходженням у рамках кампанії з розмитнення автомобілів на європейських номерах.

«Економіка працює, її треба розвивати, і все, що вона зароблятиме – будемо реінвестувати в добробут людей», – наголосив Гройсман.

Автоматичний перерахунок пенсій працюватиме й надалі

Започаткована Урядом Гройсмана пенсійна реформа дозволяє системно і виважено підійти до питання гідного забезпечення українських пенсіонерів. Важливою складовою пенсійної реформи є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні.

Навесні цього року відбувся перший автоматичний перерахунок пенсій, відповідно до рівня інфляції та зарплатного показника. 8,9 мільйонів пенсіонерів отримали підвищення соцвиплат – в середньому з одноразовою доплатою 591,89 грн.

Це означає, що для перерахунку пенсій не потрібно приймати окремих рішень уряду чи парламенту. Кошти на такий перерахунок уряд вже передбачив в державному бюджеті на наступний рік. Автоматичний перерахунок пенсій відбуватиметься щорічно. Тобто, наступного разу пенсії осучаснять з 1 березня 2020 року.

«Ті зміни, які нам вдасться провести, у подальшому будуть відбуватися незалежно від політичних тенденцій», – зазначив Володимир Гройсман.

Формула перерахунку пенсії залишається незмінною. Вона застосовувалася для осучаснення пенсій в жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року. Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься загальний розмір пенсії.

 При цьому за останні три роки рівень середньої зарплати в Україні зріс вдвічі, рівень мінімальної – майже в три рази, натомість інфляція знизилася до однозначних показників.

«У 2017 року перед нами стояло завдання побудувати справедливу систему, подолати дефіцит Пенсійного фонду і уникнути підвищення пенсійного віку. Ми це зробили. Щорічно в майбутньому вестимемо перерахунки пенсій, щоб подолати ключовий виклик – бідність пенсіонерів», – заявив прем’єр-міністр та лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...