25-річна породілля та 46-річний чоловік: подробиці смертельних випадків грипу на Франківщині (ВІДЕО)

Автор: Жанна Головенко

04 Січ, 2024 10:18

Поділитись публікацією
25-річна породілля та 46-річний чоловік: подробиці смертельних випадків грипу на Франківщині (ВІДЕО)

На Прикарпатті від ускладнень грипу померли дві людини. А саме 25-річна породілля з Надвірнянщини та 46-річний чоловік. 

Про це пише “Галка” з посиланням на сюжетКаналу 402“.

У жінки на 15 день після пологів медики виявили ознаки вірусного захворювання, наслідки якого привели до смерті. Летальною недуга стала і для 46-річного чоловіка: 

“У породіллі на 15 дні після пологів виявили Covid 19 і секвенований грип H3. І чоловік 46-років мав підтверджених два штами грипу А штам Н1N1 і H3. Хворі мали багато супутніх захворювань, такі як захворювання легень, серцево-судинної системи та печінки”, — розповідає заступниця генерального директора ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ” Тетяна Джус. 

Як писала “Галка“, в обох випадках пацієнти не були вакциновані проти грипу та COVID-19. Віруси грипу А та В циркулюють у десяти регіонах України, зокрема й на Прикарпатті. 

Під кінець 2023 року, кажуть фахівці, кількість вірусних захворювань за епідсезон в Україні перевищила 10 тисяч випадків, що значно більше, ніж у попередні роки. 

“У нас щорічно пік захворюваності реєструється на шостий-дев’ятий тиждень. Зараз у нас був ріст захворюваності на 50-51 тижні, а на 52 тижні вже на зниження пішло”, — додає Джус. 

Аби убезпечити себе від недуги медики закликають вакцинуватися, адже наразі це головний ефективний метод захисту від вірусних захворювань. 

 

Читайте також: На Прикарпатті померло шестеро вакцинованих, які щепилися вже під час хвороби