28 червня 1996 року ми зробили ще один важливий крок – задекларували цілому світу, що приймаємо найдемократичнішу Конституцію – Адамович

Автор: Турій Роман

29 Jun, 2014 18:59

Поділитись публікацією
28 червня 1996 року ми зробили ще один важливий крок – задекларували цілому світу, що приймаємо найдемократичнішу Конституцію – Адамович

В Івано-Франківську відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Конституції України та 73-ї річниці проголошення Акту відновлення Української державності. 

Читайте також: "Крапля до краплі - океан справедливості": у Франківську відкрили Центр документування і дослідження воєнних злочинів (ФОТО)

За словами Сергія Адамовича, заступника голови ОДА,  святкування таких двох визначних та історичних дат не є випадковим. Адже українці постійно демонстрували свою здатність до державотворення. Як під час проголошення Акту відновлення Української держави 1941 року та 28 червня 1996 року, коли задекларували цілому світові найдемократичнішу Конституцію.

«Війна, в якій українці воювали по дві сторони – і російській, і Австро-Угорського фронту – розпочала новий відлік і розбудила українців, – зазначив Сергій Адамович. – Січові стрільці та політичні організації почали перші говорити, що українська нація має право на державність. Українські діячі знали, що вони будуть покарані та пройдуть через репресії, але проголосили відновлення державності. Це найкращий доказ того, що українці у війну воювали за українську державність, а не прислужували німецьким загарбникам. А вже 28 червня 1996 року ми зробили ще один важливий крок – задекларували цілому світу, що приймаємо найдемократичнішу, одну з найбільш виважених Конституцій».

Крім того, як зауважив Сергій Адамович, важливим наступним кроком для української державності стало підписання економічної угоди з ЄС. Все це дає можливість стати ближчими до колиски європейських народів, до якої ми безпосередньо причетні.

Фото – Юрій Гриньків

 

Теги: