28 серпня християни святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Автор: Турій Роман

28 Сер, 2014 11:07

Поділитись публікацією
28 серпня християни святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 28 серпня, греко-католики і православні святкують Успіння Пресвятої Богородиці.  Це одне з дванадцяти найбільших свят у році, яким закінчується літургійний рік.

У цей день згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої, повідомляє ДивенСвіт.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці присвячене події закінчення земного життя Пресвятої Богородиці. Йому передує Успінський піст, який розпочинається 14 серпня і триває два тижні.

З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності.

Згідно із церковними переказами, у цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, у якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа.

Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли у Гефсиманію, де була гробниця її батьків. Третього дня прийшов здалека апостол Тома й дуже бажав ще востаннє поглянути на Пресвяту Богородицю. Коли ж гріб відкрили, то її тіла там уже не було, а тільки похоронні ризи.