30-ліття легалізації УГКЦ: франківців запрошують на прощу до Катедри

Автор: Турій Роман

10 Гру, 2019 11:30

Поділитись публікацією
30-ліття легалізації УГКЦ: франківців запрошують на прощу до Катедри

13 грудня з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ до архієпархіального і митрополичого собору Воскресіння Христового (Катедра) організують прощу.

Читайте також: Кандидати спекулюють на загальноукраїнських темах, бо не розбираються у місцевих, - Черненко

Про це розповіли десятого грудня на пресконференції в Івано-Франківській духовній семінарії УГКЦ.

Проща до собору Воскресіння Христового є традиційною та відбувається щороку в день апостола Андрія Первозванного та чергової річниці заснування франківської митрополії УГКЦ.

Службу Божу очолить архієпископ і митрополит Івно-Франківський Володимир Війтишин. Вона розпочнеться об 11:00, інформує «Галка».

За словами ректора Івано-Франківської духовної семінарії Романа Микієвича, служба Божа є кульмінацією усіх святкувань.

«Запрошуємо усіх вірян долучатися до прощі та відвідати Богослужіння. Під час прощі виставлять мощі та ікони Блаженних. Окрім того можна буде отримати повний відпуст через таїнство сповіді, пресвятої Євхаристії і молитву в наміренні Святішого Отця», – каже Роман Микієвич.

Окрім того, о 16:00 у приміщенні франківського драмтеатру відбудеться урочиста академія «З Богом у серці».

Віце-ректор духовної семінарії, отець Андрій Черненко зазначив, що захід складатиметься з двох частин.

«Перша частина – театралізоване дійство про життя одного зі святих, а друга частина – виступ творчих колективів. Одночасно на екрані демонструватимуться світлини, пов’язані з підпіллям УГКЦ», – розповідає отець.

«У цьому році минає 8-ма річниця від створення Івано-Франківської митрополії УГКЦ. А від легалізації української греко-католицької церкви пройшло вже 30 років. Без однієї події не було би іншої. Це дуже важливі дні для усіх вірян», – додав віце-ректор семінарії Борис Гобир.

Після пресконференції франківцям показали експозицію церковних речей, які пережили підпілля на Прикарпатті. Серед них – фелон священника з 1939 року та книги. Деякі з книг датовані ще сімнадцятим століттям.