30 на тиждень: як волонтери у Долині налагодили виробництво дронів (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

08 Тра, 2024 15:10

Поділитись публікацією
30 на тиждень: як волонтери у Долині налагодили виробництво дронів (ВІДЕО)

У Долині волонтери налагодили виробництво дронів для ЗСУ. Закупляють комплектуючі в українських виробників та власноруч їх збирають. Перші тридцять дронів волонтери робили майже два місяці. Сьогодні — це норма на тиждень.

Волонтери запевняються, їхні безпілотники неможливо відрізнити від фабричних. А за ціною вони значно дешевші. Так на останній партії із 50 дронів вдалося зекономити 100 тисяч гривень, а це ще вісім дронів, пише “Галка” з посиланням на Подробиці.

Серед волонтерів — Назарій Білянський, який працює директором центру первинної медичної допомоги у Долині. Увечері ж майструє дрони.

“Руку набив за останні кілька місяців, відколи збираю безпілотники. Перший дрон складали до трьох днів, було дуже важко”, – ділиться Білянський.

Ідеєю допомагати війську власноруч зібраними FPV-дронами чоловік загорівся торік. Разом із двома друзями пройшов безплатне тритижневе онлайн-навчання. Далі закупили потрібні деталі та взялися до роботи.

Імпровізований цех зі збору безпілотників облаштували у невеликому офісі. Кошти на першу партію деталей для тридцяти безпілотників дали місцеві підприємці та родичі військових.

Проблем з робочою силою теж не було, кажуть волонтери. На їхні оголошення в соцмережах відгукнулося багато жителів міста.

“Ми тут працюємо із 18:00 і буває що до опівночі”, – ділиться Білянський.

Дрони збирають у кілька етапів: хтось збирає раму, а хтось — займається пайкою. Окремо безпілотники прошивають й тестують.