3D-модель Пнівського замку розмістять на туристичних листівках доповненої реальності

Автор: Костинюк Олександр

17 Вер, 2020 09:13

Поділитись публікацією
3D-модель Пнівського замку розмістять на туристичних листівках доповненої реальності

Пнівський замок відсканували та зробили 3D-модель у проєкті “Кишенькова країна”. Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.

“Кишенькова країна” не тільки про оцифрування популярних архітектурних пам’яток. Він значною мірою покликаний розширити та збагати уявлення людей про різноманіття української культури. Причому культури у всіх її проявах: будівлі, поставлені на облік як пам’ятки архітектури, сучасні пам’ятники, що знайомлять з минулим, а також просто милі серцю руїни.

Саме до таких належить Пнівський замок в Івано-Франківській області. Сучасні його залишки не дозволяють в деталях уявити, як велично він виглядав кілька сторіч тому, однак його сіра громадина, що потопає в зелені довкола, все ще зачаровує туристів та випадкових подорожувальників.

Зараз від Пнівського замку залишився лише п’ятикутний стіновий периметр з тесаного каменю та цегли з поодинокими напівзруйнованими вежами. Заснували цей замок вихідці магнатського роду Куропатвів, яким польський король Владислав Опольський у XIV ст. дарував привілей на прикарпатські землі. Замок був потрібний, щоб обороняти землі Покуття та торговий шлях з Карпат. Робочою силою були селяни стародавнього селища Пнів, що було неподалік. Воно і дало назву замку, інформує “Галка” з посиланням на “Кишенькову країну”.

Довідково. “Кишенькова країна” – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Під час експедиції команда SKEIRON охопить усі 24 регіони та АР Крим великої країни зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь і оцифрує 40 об’єктів архітектурної спадщини.

Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку “Pocket City AR” з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.

3D-модель Пнівського Замку – https://skfb.ly/6UHUy .