3G в Україні появиться не раніше літа 2015 року

Автор: Вадим Войтик

05 Nov, 2014 21:58

Поділитись публікацією
3G в Україні появиться не раніше літа 2015 року

Кабінет Міністрів затвердив умови конкурсу на частоти під зв’язок третього покоління (3G), відправлені в Кабмін 20 жовтня Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Читайте також: Міністр екології звільнив скандального франківського чиновника

Про це з посиланням на слава міністра Кабінету міністрів Остапа Семерака передає агентство Unian.

“Ми сьогодні затвердили розпорядженням умови проведення конкурсу з продажу 3G-ліцензії, які були підготовлені Нацкомісією. Уряд підтримав умови, які сприятимуть максимальній конкуренції, прозорому конкурсу і максимальному наповненню держбюджету”, – заявив Семерак на брифінгу після засідання Кабміну.

Затверджений НКРЗІ документ передбачає проведення тендера на право отримання ліцензій на 15 років в трьох смугах радіочастот у всіх регіонах України за трьома лотами одночасно. Стартова ціна кожного лота становить 2,443 млрд грн.

Додатково на переможців тендера лягають витрати на фінансування конверсії частот, загальна вартість якої становить 1,6 млрд грн.

Умови тендеру вступлять в законну силу з дня, наступного за днем їх узгодження з Кабміном. Таким чином, за словами Семерака, з 6 листопада НКРЗІ отримує можливість оголосити конкурс, який триватиме 60 днів, і умови якого будуть підбиті в січні 2015

Нагадаємо, в липні вийшов указ президента, згідно з яким до кінця жовтня мав відбутися аукціон частот під зв’язок третього покоління. З моменту підписання цього указу позиція Кабміну щодо правил аукціону встигла помінятися кілька разів: спочатку планувалося видати одну ліцензію на трьох операторів, а потім говорили про недопуск до аукціону компаній з російським капіталом (Київстар та МТС).

Гравці ринку сходяться на думці, що зв’язок 3G в Україні де-факто з’явиться не раніше літа 2015 року.

Теги: