5-ий батальйон поставив свої умови: повернення комбата і вибачення за звинувачення у дезертирстві

Автор: Людмила Баран

05 Вер, 2014 12:37

Поділитись публікацією
5-ий батальйон поставив свої умови: повернення комбата і вибачення за звинувачення у дезертирстві

Відповідь офіцера штабу АТО бійців 5-ого батальйону не задовольнила.

Представники 5-ого батальйону після переговорів, які тривали понад годину,вийшли із зали засідань ОДА розгніваними.

“Нам прислали товариша полковника з Генерального штабу. Ми поставили перед ним три вимоги. Перше: звільнення командира батальйону з-під арешту. Друге – це вибачення генерал-майора Матіуса перед батальйоном за “дезертирів” і за все решта. Третє: командир батальйону тут – тоді ми йдемо на службу, в Делятин ми не повернемося без командира”, – повідомив журналістам старшина 5-ого батальйону.

Крім того, протестувальники просять публічного вибачення всіх телеканалів, які назвали їх зрадниками. Зокрема, “1+1”, “НТН” та “ICTV”.

 Також старшини 5-ого батальйону попросили всі накази Генштабу, які видавали стосовно батальйону у письмовій формі, але їм сказали, що їх немає.

IMG_4233

“Нам нічого на це не сказали. Зараз, може, пан полковник доповість у штаб, і вони будуть думати, що робити далі”, –  додав старшина.

Після закритого засідання до зали увірвалися родички бійців батальйону й обступили полковника,якого прислало командування. Вони кричали на нього, казали, що замість затримувати справжніх злочинців, таких, як Янукович, арештували справжнього патріота.

“Я не суддя, який прийняв це рішення. Я запропонував старшинам батальйону написати звернення. В мене таке враження, що все, що тут робиться, і якщо це показати по телебаченню, що це все – для сприяння російському  агресорові.Я не приїхав сюди вирішувати проблеми, а щоб поспілкуватися з особовим складом, щоб вони дали свої вимоги, щоб дійти до якогось конструктивного вирішення ситуації”, – повідомив в.о. начальника управління територіального оборони оперативного командування “Північ” полковник Володимир Щур.

IMG_4252

Після цього мітингувальники почали розходитися від будівлі ОДА. Офіцери батальйону планують поїхати до Одеси, щоб внести заставу за Віталія Комара. Кажуть, що повернуться на службу лише тоді, як до їхніх умов дослухаються.