5 лютого “Пластуни” святкують Міжнародний день скаутів (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

05 Feb, 2015 11:20

5 лютого “Пластуни” святкують Міжнародний день скаутів (ФОТО)

5 лютого світ відзначає Міжнародний день скаутів. В Івано-Франківську з 1989 року безперервно діє скаутська організація «Пласт».

Читайте також: Здорожчали папір і фарба: за пів року ціни на книги у Франківську виросли на 40% (ВІДЕО)

Вперше він запрацював на території Станіславова ще у 1911 році, але з початком Першої світової війни призупинив свою діяльність, оскільки «пластуни» стали січовими стрільцями й пішли воювати.

Вже сучасну організацію відновлював франківець Василь Іваночко (сьогодні директор видавництва «Лілея-НВ»), йому допомагав Степан Корчинський (сьогодні директор ЗОШ №21).
Сьогодні в місцевому «Пласті», як розповів «пластун»-франківець Тарас Зень, налічується 8 куренів: 3 жіночих та 5 чоловічих з кількістю осіб – понад 400.

«Зараз скаутський рух серед інших, навіть релігійних, найпоширеніший. І лише у нас, а й у цілому світі. Цю популярність він утримує вже понад 100 років. Він виправдовує себе. Та й у нас все більше дітей хочуть вступати до «Пласту» – розповідає Тарас Зень.

Він також розповів, що за період війни на сході вже загинуло троє пластунів, 9 – поранено. А з Івано-Франківська учасниками АТО за увесь час були щонайменше п`ятеро: Петро Шкутяк, Андрій Кабанов, Наталія Коцкович, Назар Лугарін, Петро Гавриш.

Фото надав Тарас Зень

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry