Багато хто недооцінює важливість повноцінного нічного відпочинку. У разі хронічного недосипання може розвинутися розумова недостатність, інсульт та інфаркт.
Здавалося б, сон – дуже проста річ. Він необхідний не тільки тому, що його недостача не найкращим чином відображається на зовнішності і призводить до набору ваги. Це вже всім добре відомо. Виявляється, недостача сну може впливати на зовсім несподівані речі, повідомляє foka.com.ua.
1. Вставай! Навіть одна додаткова годину сну може відіграти величезну роль. За статистикою, на наступний день після переходу на літній час, тобто коли люди в своїй більшості недосипають 1:00, кількість автоаварій збільшується на 17%. А кількість серцевих нападів – на 5%.
2. Близько до серця. Недостача сну небезпечніша для жінок, ніж для чоловіків. Коли жінки недостатньо відпочивають, у них підвищуються ризики виникнення проблем з серцево-судинною системою, що може спричинити підвищення тиску, а у гіршому випадку — навіть інсульт чи інфаркт. Крім того, жінки стають більш схильними до стресу, депресії, змін настрою, проявів передменструального синдрому.
3. Зміна варти. Існує зв’язок між роботою в нічну зміну і підвищеним ризиком раку грудей. Вважається, що це відбувається тому, що під час нічних чергувань пригнічується вироблення мелатоніну, який має значення для профілактики раку молочних залоз . Порушення циркадного (добового) ритму офіційно вважається канцерогеном.
4. Мм … Що-що? Мало того, що проблеми зі сном уповільнюють розумову діяльність, вони (і часто супутнє їм хропіння) призводять до розвитку деменції, особливо у жінок. Розумові розлади в даному випадку виникають через гіпоксії мозку, тобто брак кисню через порушення дихання і браку відпочинку.
5. А-а-апчхи! Якщо ви погано спите, то ваш шанс захворіти підвищуються. А якщо, маючи хронічне недосипання, ви робите, наприклад, щеплення від грипу, то, щоб воно подіяло, потрібно додатково 3-4 тижні. Люди, які не достатньо довго сплять, мають більш слабку імунну систему, що підвищує ризик захворювань і послаблює ефективність щеплень.
До речі, сімейне життя, попри усталену думку, не завжди сприяє якісному сну. І мова йде не тільки про наявність маленьких дітей, що не дають спати ночами. У пар, що сплять разом, (а таких переважна більшість) один з партнерів зазвичай втрачає щоночі близько 50 хвилин сну через поведінку іншого партнера. Це може бути через те, що партнер періодично перевертається з боку на бік, хропе встає попити водички, відкриває вікно, коли ви звикли до тепла і спокою.