500 дронів за кошти міського бюджету: Марцінків зізнався, чим його насторожує переможець тендеру (ОНОВЛЕНО)

Автор: Андрій Макітра

27 Nov, 2023 13:07

Поділитись публікацією
500 дронів за кошти міського бюджету: Марцінків зізнався, чим його насторожує переможець тендеру (ОНОВЛЕНО)

Голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків повідомив, що визначився переможець тендеру на 500 дронів-камікадзе (FPV-дрони) для захисників. Проте мера насторожує те, що фірма не є виробником, а лише постачальником. Також для мера сумнівно, що у фірми немає позитивного досвіду постачання такої великої партії дронів.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу голови Івано-Франківської ТГ Руслана Марцінківа та Prozorro.

Як раніше писала Галка, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради оголосив тендер на закупівлю 500 дронів-камікадзе. Очікувана вартість безпілотників складала 8 250 000 гривень. Переможцем торгів стало ТОВ “ГРУП ІНТРЕЙД” із Дніпра із ціною у 6 845 000 гривень. 

Термін поставки FPV-дронів, згідно з угодою, до 11 грудня 2023 року.

Руслан Марцінків зазначив, що мерія залучить військових експертів для належної перевірки товару.

“Чекаємо на дрони. Маємо переможця тендеру на 500 FPV дронів для захисників. На придбання партії оголосили публічні закупівлі. Все прозоро. Технічні характеристики прописали згідно з рекомендацій військових, в першу чергу тих, хто щодня має справу з дронами. Зараз маємо переможця… Насторожує те, що фірма не є виробником, а лише постачальниками… Також дещо сумнівно, що немає позитивного досвіду поставки такої великої партії дронів від переможця. Але закони публічних закупівель – найнижча ціна, що в принципі не завжди означає якість. А конкретно в цьому випадку – ключове якраз якісна і вчасна поставка. Сподіваємося на те, що фірма це усвідомлює та дійсно доставить потрібний та якісний товар”, – повідомив Марцінків.

За даними аналітичної системи Youcontrol, фірма “ГРУП ІНТРЕЙД” з міста Дніпро зареєстрована мешканцем Запоріжжя Емілем Ісмаїловим у 2017 році зі статутним капіталом у тисячу гривень. Раніше торгувала продуктами харчування. Для участі у тендері переможець показав довідку, що має досвід постачання замовнику 10 FPV-дронів.

ОНОВЛЕНО:

Уповноважений виконавчого комітету Івано-Франківської міськради з питань закупівель скасував придбання 500 дронів-камікадзе. Причина – обставини непереборної сили. 

Читайте також: Марцінків спробує завадити об'єднанню франківських університетів позачерговою сесією