60% промаркованих туристичних маршрутів у Карпатах потребують відновлення

Автор: Зелінська Таня

06 Сер, 2020 07:12

60% промаркованих туристичних маршрутів у Карпатах потребують відновлення

70 тисяч гривень передбачили цього року в обласному бюджеті на створення нових туристичних маршрутів і їхнє маркування, тобто нанесення спеціальних знаків і встановлення інформаційних стендів, які допомагають туристам орієнтуватися на місцевості.

Читайте також: На черговому гірському маршруті на Прикарпатті відновили маркування (ФОТО)

Про це в ефірі “Суспільного” повідомив заступник голови обласної комісії зі знакування туристичних маршрутів Михайло Ковтун, інформує “Галка”.

“Згідно з програмою розвитку туризму передбачено 70 тисяч гривень. На жаль, це досить мала сума для того, щоб можна було створювати нові маршрути. Ця цифра ще п’ять років тому закладалася. Зараз уже таких розцінок немає. Водночас у програмі не було враховано те, що в нас є уже хороша мережа туристських шляхів. Це понад 1100 кілометрів в Івано-Франківській області. Щороку її треба розчищати, поновлювати знакування і маркування”, – зауважив Михайло Ковтун.

За його словами, комісія розробить пропозиції до нової стратегії розвитку туризму в області, де врахують потребу фінансування таких робіт.

“Нові туристичні шляхи – це добре, тому що нація починає мандрувати, люди хочуть відвідувати нові місця. Але не варто забувати про ті старі туристичні шляхи, які були зроблені десятки років тому… Це так само, як дороги, магістралі й будь-яка інфраструктура. Її потрібно час від часу ремонтувати. Мережу туристичних шляхів необхідно утримувати”, – сказав Суспільному голова Івано-Франківської регіональної фундації “Карпатські стежки” Василь Фіцак.

Василь Фіцак поінформував: більш ніж 60 відсотків промаркованих раніше туристичних шляхів у Карпатах потребують відновлення. Зараз цим займаються переважно громадські організації і волонтери.

Щоб змінити ситуацію, на його думку, утримання і оновлення туристичних маршрутів мали би проводити за кошти громад. Адже саме вони зацікавлені у тому, щоб привабити туристів і зробити їхнє перебування безпечним і комфортним.

Сам Василь Фіцак власними силами за підтримки волонтерів планує щороку відновлювати маркування на туристичних шляхах протяжністю від 50 до 100 кілометрів. Разом із однодумцями голова Івано-Франківської регіональної фундації “Карпатські стежки” відновлює маркування на відрізку маршруту східнокарпатського туристичного шляху. Наразі волонтери завершили роботи на території від села Осмолода до гори Велика Сивуля. Опрацьовують маршрут до села Бистриця. Цього тижня планують завершити відновлення двох туристичних маршрутів у селі Осмолода на гори Горган і Грофа.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...